Гідна зарплата — це скільки? Відомі українці назвали суми

 

 

 

 

Погодьтеся, мало людей в Україні можуть з гордістю сказати, що заробляють достатньо й отримують за свою роботу гідну зарплату, пише газета “Експрес”. Яким же має бути оптимальний її розмір?

Ігор Кондратюк, продюсер:  

— Моя сума — мінімум 500 доларів (трохи більше як 12 тисяч гривень). Цієї зарплати вистачить на комунальні послуги,  найнеобхідніший одяг, їжу і, може, на відпочинок раз на рік, але в Україні. А от з нинішньою мінімальною зарплатою справді можна прожити хіба що тиждень-два. А жити на такі гроші цілий місяць — це,  як на мене, щось фантастичне.

Ірена Карпа, письменниця, перша секретарка з питань культури посольства України у Франції:  

— Думаю, громадянин України має заробляти мінімум 30 тисяч гривень. В Україні багато продуктів — не дешевші за європейські, а буває, що й дорожчі. Тож за цю суму принаймні прохарчуватися нормально можна. А ще оновлювати свій гардероб — це теж важливо. Якщо є діти, то навіть такої суми може бути замало для задоволення усіх потреб. За мінімальну зарплату 3723 гривні вижити нереально! Хіба що хтось має скатертину-самобранку, але я таких людей не знаю.

Ірма Вітовська, артистка, продюсерка, громадська діячка:  

— Люди в нашій державі мають отримувати як мінімум 10 тисяч гривень на місяць. А середній заробіток повинен становити 30 — 40 тисяч.  Цих грошей людині має вистачати на комунальні послуги, нормальне збалансоване харчування, ліки, одяг, відпочинок і на заощадження. Коли позбудемося корупції, а малий та середній бізнес держава заохочуватиме, тоді нам вдасться досягти таких і вищих зарплат для всіх громадян.

Сашко Лірник, актор, телеведучий, казкар:  

— Щоб бодай вижити в Україні, треба заробляти не менше як 15 тисяч гривень на місяць. Це та сума, яка дозволить забезпечити достойний раціон, а не економити на здоровій їжі, і не дасть влазити в борги за комунальні послуги.

Світлана Вольнова, світська дама, телеведуча, акторка:  

—  Розмір зарплати на місяць має бути близько 1000 доларів.  Це щоб і на комунальні послуги вистачило, і на нормальну їжу, ще й на чашечку кави у ресторані щодня. Українці гідні кращої зарплати, ніж теперішня мінімальна.

KISHE (Андрій Свирський), співак, шоумен:  

— Вважаю, що розмір зарплати має становити щонайменше 18 тисяч гривень. Це так, щоб можна було і гідно жити, і відкласти на відпочинок за кордоном. Сумно, що багато людей не має можливості навіть купувати новий одяг щороку. Так і виходить: пара взуття — на п’ять років, куртка — щонайменше на три. Хай чиновники так живуть!

Юлія ГОЛОДРИГА

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.