Допомогу по безробіттю призначатимуть по-новому

 

 

 

 

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде підвищено до рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це передбачає нова редакції проекту Закону України «Про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», який розроблено Мінсоцполітики. Проте разом з тим, розмір допомоги по безробіттю переглянуть.

Розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам визначатиметься у відсотках до їх середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу:

до 3 років – 45%;

від 3 до 5 років – 50%;

від 5 до 10 років – 55%;

від 10 до 15 років – 60%;

від 15 до 20 років – 65%;

від 20 до 25 років – 70 %;

від 25 до 30 років – 75%;

понад 30 років – 80%.

Для особи, страховий стаж якої складатиме не менше 15 років і, яка протягом 15 років, що передували місяцю реєстрації як безробітної, не отримувала допомогу по безробіттю, при визначенні розміру допомоги по безробіттю, відсотки до середньої зарплати (доходу), збільшуватимуться на 5 відсоткових пунктів, але не більш як до 80%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОЦЗ озвучили тенденції ринку праці області Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100%; протягом наступних 90 календарних днів – 80%; у подальшому – 50%. Також буде збільшено мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення допомоги по безробіттю з 6 до 10 місяців протягом року, що передують реєстрації безробітного.

Джерело: «ЛІГА ЗАКОН»

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.