Ніжин в їдкому тумані: інспекція з благоустрою ігнорує паліїв?

 

 

 

 

Місто наприкінці літа починає поринати в сіру імлу. Для господарів присадибних ділянок – сезон закінчується і тому  приводяться до ладу території. Безліч мешканців приватного сектору спалюють торішнє листя, городні відходи та траву, щоб полегшити собі роботу. Вони не замислюються, що таким чином поступово  вбивають і себе й інших ніжинців.

Дану тему у Фейсбуці підняла Наталія Гмир та опублікувала світлини на яких чітко видно хмари диму над Ніжином. Та що там видно, запах відчуває ввечері чи не кожний ніжинець.

Де ж реакція та дії інспекції з благоустрою. Попередження про штрафи є, а разом з тим і сморід у місті…

За минулий рік в Україні через необережне поводження з вогнем трапилось близько 40 000 пожеж. Це складає 71,3% від їх загальної кількості. Таку статистику опублікував Український науково-дослідний інститут цивільного захисту (УНДІЦЗ). Велика частина цих пожеж трапляється саме через практику спалювання сухої трави, листя та сміття. Вже неодноразово траплялись історії, коли спалювали листя, а згоріла хата. Втім, загроза виникнення пожежі – не єдина причина відмовитись від такого процесу очищення території.

Канцерогени диму досягають найглибших ділянок легень і накопичуються місяцями і навіть роками

На перший погляд здається, що нічого страшного не відбувається. Щоправда, дим «виїдає» очі. І дихати стає важко. Та господар, що створює такі вогнища, впевнений, що вогонь – непоганий спосіб позбутись від непотрібного сміття. Насправді ж, випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природнього середовища. Воно не лише призводить до забруднення повітря та руйнування екосистеми, але й спричинює різноманітні захворювання.
Справа в тому, що відкрите спалювання листя вивільнює у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин та вуглеводні, в яких містяться отруйні, подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. При потраплянні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями і навіть роками.

Заступник головного лікаря Бучанської міської поліклініки, Леся Дяченко, попереджає: «Вдихання цих часточок може призвести до виникнення респіраторних захворювань, зменшити об’єм повітря, що вдихається, та зменшити здатність легень використовувати це повітря. Тверді часточки можуть також спричинити напади астми у деяких людей. Окремі з цих вуглеводнів, такі як альдегіди та кетони, викликають подразнення очей, носа, горла та легень. Значна частка вуглеводнів у диму спаленого листя складається з поліциклічних ароматичних вуглеводнів, деякі з яких є канцерогенними, тобто сприяють виникненню ракових клітин».

Кров та тканини людського організму реагують на чадний дим загостренням хвороб

Головна складова диму – монооксид вуглецю, більш відомий нам, як чадний газ. Чадний газ потрапляє у кров через легені і з’єднується з червоними кров’яними тільцями, а це зменшує кількість кисню, яку можуть отримати червоні кров’яні тільця та доставити до тканин людського тіла. В результаті впливу цього газу на людський організм можливі запаморочення, головний біль та загострення респіраторних хвороб. Новонароджені, немовлята, курці, літні люди, особи з хворобами серця та хронічними хворобами легень є більш вразливими до дії окису вуглецю. Зважаючи на всі наведені факти, стає зрозуміло, що спалювати листя – вчинок нерозумний

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.