Відомий ніжинський різбяр показав “Шлях до себе”. Фото

 

 

 

 

30 серпня у Художньому відділі Ніжинського краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Шлях до себе» талановитого різьбяра, нашого земляка Сергія Олексійовича Святного. Треба зазначити, що ця виставка присвячена 60-річчю з дня народження майстра і 35-річчя його творчої діяльності.

У виставковому залі були представлені експонати вирізблені з дерева. І що тільки не милувало око: від маленьких стільчиків та столиків, до велосипедів, на яких спокійно можуть їздити діти, що вони власне кажучи і робили. Скриньки, деркачі, пташки, коники – вироби вражали майтерністю і відображали патрітичну душу справжнього козака, який чітко знає свій шлях.

Не можливо не відмітити, що Сергій Олексійович є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, засновником одного з перших містерів майстрів на традиційному Ніжинському покровському ярмарку. Він є людиною з широким діапазоном творчості, відомий в таких жанрах як народна іграшка, народний музичний інструмент та традиційного чернігівського посуду.

Аби привітати ювіляра та ще раз подивитись на творіння його золотих рук, на виставку зібрались і рідні Сергія Святного, і його сусіди, і близькі друзі, і народні митці, і працівники музею, і представники міської ради. Серед поважних гостей також були друзі видатного різьбяра з інших міст: старший науковий співробітник Запорізького художнього музею Тамара Гончаренко, кобзар Василь Жованик, голова Чернігівської спілки майстрів Володимир Мороз.

Кожен з гостей у своїх вітаннях згадував життєві історії пов’язані з Сергієм Святним, дарували оригінальні подарунки та слова захоплення від знайомства з таким справжнім патріотом і людиною діла.

Сам Сергій Олексійович у своєму звернені до присутніх наголосив, що кожен є різьбарем свого життя. Тож не треба чекати змін від влади і починати змінювати країну на краще особисто.

З біографії різьбяра:

Народився Сергій Олексійович ЗО серпня 1958 року у селі Селище Носівського району. Вже з самого дитинства у нього відкрилась любов до різьби по дереву, яку привив батько, а мама купивши першого лобзика, підтримала сина у виборі ремесла. Бажаючи навчитись різьби по дереву Сергій Олексійович вступає в гурток з майстрування, який відкривають в його школі. В ці роки він змайстрував свій перший табурет, який потім подарував сусідці.

Після 8го класу вступає до Чернігівського професійного училища, яке закінчує в 1976 році, отримавши одним із небагатьох диплом столяра 4го розряду. Далі були три довгих роки служби у лавах радянської армії звідки Сергій Олексійович повертається до міста Ніжина. Уже в місті Ніжині влаштовується працювати на завод Прогрес столяром станочником де і пропрацював ні багато ні мало 19 років свого життя.

В місті Ніжині Сергій Олексійович створив сім’ю, яка стала йому опорою як в повсякденному житті так і в творчій діяльності.

Постійна праця та вдосконалення не залишились поза увагою. Починаючи з 1983 року, коли відбулась перша виставка Сергія Олексійовича його роботи з’являються на окремих виставках, а от перша персональна вистава відбулась у нашому музеї. 1 з тих пір Сергій Олексійович наш постійний партнер.

Не бажаючи зупинятись на осягненому Сергій Олексійович з відзнакою закінчує у 2008 році Ніжинське училище культури і мистецтва імені Марії Заньковецької з спеціальністю викладач декоративно – прикладного мистецтва.

Результатом всієї діяльності є популярність Сергія Святного, його відомість у творчих колах України. Про це свідчить і величезна кількість дипломів, отриманих у найрізноманітніших куточках України та за її межами, згадка його у таких книжках як «Україна в обрядах» Лідії Орел , « українське художнє дерево» Михайла Станкевича, «Народне мистецтво України на межі тисячоліть» Лідії Орел та Людмили Стогноти.

Марина Волинець за інформацію Художнього відділу НКМ ім. І. Спаського.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.