Кожен українець винен 1725 доларів: як Кабмін буде борги віддавати

 

 

 

 

Український уряд турбується про питанням, як зменшити державний борг України. Для цього чиновники вже переглянули план на найближчі три роки за нашими зобов’язаннями і хочуть «віддати» його незалежному агентству.

По 50 тисяч
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман минулого тижня поскаржився, що з 2005 року по сьогоднішній день сума українських зобов’язань збільшилася з 12,5 млрд доларів до 72,6 млрд доларів.

«Тільки на обслуговування ми витрачаємо 130 млрд грн щорічно. І це тільки обслуговування за відсотками », – додав прем’єр.

За даними Держстату, в країні налічується трохи більше 42 млн громадян і кожен, включаючи людей похилого віку і дітей, винен іноземним кредиторам близько $ тисячі сімсот двадцять п’ять (майже 47,5 тис. Грн). До цієї суми можна додати ще 3000 грн відсотків. В результаті кожен українець винен 50,5 тис. грн. З огляду на те, що середня зарплата в липні становила 9141 грн, то, за умови виплати держборгу за рік, потрібно буде щомісяця віддавати по 4210 грн, або 46% від місячного заробітку.

11% за три роки
В уряді додають, що у відсотковому відношенню до ВВП (2,9 трлн грн) держборг зменшується. Для прикладу, в минулому році він становив 61,5% від ВВП, а в цьому – 60%. Це, за словами чиновників, пов’язане з оздоровленням української економіки.

Минулого тижня Кабмін прийняв стратегію управління боргом до 2020 року. За нею зобов’язання країни в наступному році хочуть знизити до 52,2% від ВВП, а в 2020-м – до 49%. У стратегії йдеться, що в першу чергу потрібно скласти і затвердити рівномірний графік виплат, розвивати внутрішній ринок цінних паперів і збільшити в державному борзі частку гривні. Співвідношення зараз – 36% у гривні, 45% в доларах і 19% в інших валютах. За словами фінансового аналітика Андрія Шевчишина, головним механізмом зменшення держборгу може стати зростання національної економіки:

«Поліпшення економічного клімату автоматично призведе до того, що наш борг буде коштувати менше. І виплачувати його стане комфортніше. З іншого боку, потрібно розробити механізми для зниження процентної ставки запозичень, щоб знизити і вартість обслуговування боргу. Нарешті, потрібно переглянути графік – трохи розтягнути виплату боргу і згладити так звану криву виплат, щоб не було пікових навантажень ».

«Віддати» борги агентству
Міністерство фінансів також виступило з ініціативою передати управління держборгом незалежного установі. У Мінфіні відзначають, що зараз вони відповідають за розробку і впровадження Стратегії поводження з зобов’язаннями країни, але якщо управляти боргами буде незалежне агентство, то працювати такий план буде ефективніше. Така організація отримає можливість проводити «голландські» аукціони (аукціон, в якому ціна знижується, а не росте) з цінними паперами і управляти їх випуском (встановлювати різні умови погашення).

Крім того, за словами в.о. міністра фінансів Оксани Маркаровой, Мінфін спільно зі Світовим банком вже зараз напрацьовує основу для створення такого агентства.

Джерело: Сегодня

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.