Все, що потрібно знати про інгаляції для дітей: інструкції, фізрозчини, рецепти для небулайзера

 

 

 

 

В період з осені по весну гострі респіраторні захворювання не є рідкістю. Найгірше, коли від цього стpaждають наймолодші представники родини. В такі моменти в хід йдуть всі засоби, щоб полегшити стpaждання дитини і вилікувати застуду.

! Перед тим, як виконувати інгаляції в домашніх умовах народними засобами або за допомогою небулайзерів, порадьтеся з лікарем, щоб він ретельно оглянув дитину, поставив правильний діагноз, а тільки потім, згідно з його приписами, використовуйте дихальні лікувальні вправи.

Інгаляції для дітей – найефективніший метод прискорити процес одужання, зняти гостроту симптомів. Для всіх батьків дане питання стоїть гостро і багато з них все частіше звертаються до лікування дитячих хвороб дієвими методами. Як правильно робити інгаляції дітям і що для цього використовувати, читайте далі.

Як зробити інгаляцію дитині

Інгаляція характеризується, як лікування респіраторних захворювань шляхом безпосереднього введення ліків в зaпaлені вогнища дихальної системи. Такий метод лікування вважається найбільш швидким, надійним і безпечним, якщо ви хочете в короткі терміни вилікувати свою дитину. Для цього необхідні інгалятори, які дозволяють виконувати процедуру лікування за допомогою чистого пара, ефірних масел, картопляних або трав’яних відварів, інше.

У сучасному світі існує величезна безліч таких пристосувань, які полегшують процес інгаляцій і застосовуються до дітей різних віків. Певних вікових протипоказань дітям для даної процедури немає (крім новонароджених немовлят і однорічних немовлят), важливо умовити малюка, щоб не налякати його.

Коли потрібно робити інгаляцію

Вам неодмінно стане в нагоді інгалятор для дітей, щоб ефективно лікувати захворювання дихальних шляхів. До захворювань, які піддаються лікуванню за допомогою інгаляцій, відносяться:

синycит;

тoнзилiт;

фapингіт, лapингіт;

стeнoз;

тpaхеїт;

пнeвмoнія;

бpoнхіальна acтма;

алергія на пилок.

Виконання інгаляції для дітей повинно відповідати всім правилам, які відповідають наступним рекомендаціям:

плануйте інгаляцію так, щоб була перерва не менше години між їжею і маніпуляцією;

коли малюк подихає укладіть його спати;

тривалість виконання інгаляцій повинна становити не більше трьох хвилин у дітей;

ефективний курс лікування з інгаляціями складається не менше ніж з 10 сеансів.

Види інгаляторів

В залежності від захворювання, яке необхідно лікувати, існують різні типи інгаляторів. Одні з них спрямовані на усунення кашлю, інші допомагають нормалізувати дихання у носових пазухах, інші застосовуються при ангіні, астмі, інше. Ще існують універсальні апарати, які роблять можливим ефективне лікування захворювань в домашніх умовах. Ознайомтеся з ними більш докладно далі.

Небулайзер

Сам термін «небулайзер» походить від «nebula» і дослівно означає туман або хмара. Поява даного приладу ще в далекому XVIII столітті характеризувало перетворення рідини з ліками в аерозоль для виконання інгаляцій. Відмінність небулайзера від парових апаратів полягає в тому, що він створює за допомогою аерозольного методу потік лікарських мікрочастинок. Сьогоднішні аптеки пропонують вибрати і купити за різними цінами ці електричні апарати від провідних виробників («Omron», «Гамма», «Гейзер», «Спейсер»).

Компресорний

В даному випадку повітря, що надходить крізь вузький отвір, піддається низькому тиску. Внаслідок цього збільшується швидкість повітря, і рідина з камери засмоктується теж в область низького тиску. Тут починають взаємодіяти з повітряним потоком ліки, розбиваючись на дрібні частинки, які потрапляють в найвіддаленіші ділянки дихальних шляхів.

Щоб хоч якось залучити дітей до процесу інгаляції, виробники такої техніки намагаються створити цікавий вигляд. До такого варіанту належить компресорний інгалятор під назвою «Паровозик» фірми «Омрон». Він має красивий яскравий вигляд іграшкового локомотива, забезпечений всіма необхідними трубками, масками, які використовуються для дихання різними методами. Можливе застосування навіть 4-місячній дитині.

Ультразвуковий

Дія такого іммобілайзера заснована на впливі лікувальної рідини високочастотними ультразвуковими хвилями, в результаті чого формується аерозоль інгалятора. Однак застосовувати ліки для інгаляцій в даному випадку не доцільно, тому що ультразвукові частоти руйнують високомолекулярні сполуки антибіотиків, муколітиків та інших медикаментів. Скористайтеся краще відварами трав чи соляними розчинами з ліками.

Паровий

Небулайзер даного виду заснований на ефекті випаровування летючих розчинів ліків (це, як правило, ефірні олії), які мають точку кипіння нижче ста градусів. Однак, порівняно з попередніми видами, паровий інгалятор має ряд недоліків, серед яких обмежене застосування препаратів у дуже малій концентрації, яке не завжди дає необхідний зцілювальний ефект.

Розчин для інгаляцій

Щоб ефективно застосовувати будь-яку інгаляцію для дітей, необхідна не просто вода для інгаляцій, важливо готувати спеціальні розчини. Вони створюються на основі різних лікарських препаратів, список яких робить лікар для інтенсивної терапії. Це можуть бути бронхіальні ліки, антибіотики, відхаркувальні або розчини з содою. Ознайомтеся, із чим роблять інгаляції небулайзере далі.

Бронхолітики

Дані ліки покликані лікувати бронхи. Максимальний ефект бронхолітиків досягається за рахунок доставляння дрібних частинок до бронхів за допомогою інгаляційних процедур. Сюди належать такі інгібітори:

«Вентолін Небули».

Склад: сальбутамол в якості основного компонента, який створює лікарський ефект.

Показання: призначається лікарями при бронхіальній астмі, а також при хронічній хворобі легенів.

Застосування: застосовують суспензію в чистому вигляді по 2,5 мл або розводять «Натрію Хлоридом». Процедура повинна тривати не більше 10 хвилин, а допустима частота щодня – до 4 разів.

«Беротек».

Склад: фенотерол, який ефективно усуває напади астми.

Показання. Дані ліки необхідно для застосування в якості профілактики або лікування астми, хронічної хвороби легенів.

Застосування: інгаляції для маленьких дітей (до виконання 6 років) візьміть 20-25 крапель «Беротека» і капніть прямо в інгалятор.

Муколітики

Даний вид ліків відноситься до відхаркувальних засобів, які розріджують слиз. За допомогою інгаляцій з муколітиками лікарі ефективно борються з сильним кашлем будь-якого походження. Ці препарати добре знімають набряк слизових оболонок, розріджують навіть високої в’язкості мокротиння. Ось з чим можна робити інгаляції:

«Амбробене» або його аналоги: «Амброксол», «Амброгексал»:

Склад: основний інгредієнт – амброксол;

Показання: призначений для терапії гострих або хронічних захворювань дихальної системи.

Застосування: не рекомендується застосовувати з ліками, під назвою: «Фалімінт», «Пектусин», «Бронхолітин», «Синекод», інші. Щоб зробити інгаляцію для дітей, розведіть 2 мл сиропу з фізрозчином один до одного. Виконуйте процедуру двічі на добу.

Лужний

Розчини на основі лугу інтенсивно допомагають розріджувати мокроту і гнійні виділення з носоглотки. Даний метод інгаляцій відносять до простих і ефективних засобів. Він лікує хвороби дихальної системи. Для здійснення інгаляції з мінеральною водою, застосовуйте «Боржомі» або «Єсентуки» так:

пів-літри мінералки розігрійте в чайнику до (45 градусів);

вдихайте пар через носик ротом, а видихайте носом;

тривалість процесу – 8 хвилин, а кількість повторень за добу – до 4 разів;

З чим робити інгаляції

Дивлячись, яку хвороба ви хочете лікувати з урахуванням наявності певних симптомів, існують різні лікарські засоби, які використовуються для приготування інгаляцій. Для небулайзера ви можете готувати розчини, вдихання парів яких буде ефективно лікувати такі захворювання, як соплі, вологий або сухий кашель, гайморит, астму, біль у горлі, грип, ГРВІ, інші хвороби. Вивчіть далі, з чим робити інгаляції небулайзером.

При нежиті

Для ефективного лікування нежиті і закладеності носа використовуйте спеціалізовані розчини для інгаляцій під назвою «Синупрет», «Нафтизин», «Епінефрин» («Адреналін»). Ще ефективні: «Зірочка», «Піносол», «Ротокан». Ознайомтесь із тим, як готувати інгаляції при нежиті:

Евкаліптова чи ялицева олія: розведіть 14 крапель ефіру в 0,2 л фізіологічного розчину. Для кожної процедури заправте небулайзер при нежиті 3 мл отриманого розчину з повторенням процедури на добу до 4 разів на день.

«Натрію Хлорид»: ампулу з 4 мл препарату заливайте в небулайзер, обробіть трубку «Хлоргексидином», дихайте до п’яти хвилин. У добу необхідно зробити не менше трьох разів.

При бронхіті і сухому кашлі

Коли застає зненацька бронхіт або довгий сухий кашель, вам допоможуть інгаляції з відхаркувальними («Мукалтин», «Лазолван») і мукалітиками. Ще користуються протикашльовими засобами («Лідокаїн», «Туссамаг»), фітопрепаратами. Використовуються наступні ліки для інгаляції при кашлі:

Лазолван для інгаляцій інструкція.

Склад: основний компонент – амброксол.

показання: для гострих і хронічних хвороб з в’язкою густою мокротою;

застосування: 2 мл ліки розведіть з 2 мл фізрозчину, робіть процедуру, додавши 3 мл готового розчину, повторюючи процедуру до 4 разів за добу.

«Пульмикорт».

Склад: основна речовина – будесонїд.

Показання: хронічні захворювання легень, гострі запальні захворювання.

Застосування: 1 мг ліки розведіть з 2 мл фізрозчину, використовуйте по 3 мл суміші для процедури по чотири повторення за добу.

При гаймориті

Щоб полегшити перебіг хвороби і прискорити процес одужання, при гаймориті без інгаляцій для дітей не обійтися. Тут необхідні судинозвужувальні препарати, які усувають запальні явища в носі, полегшують дихання. В даному випадку вам допоможуть інгаляції з:

«Декасаном». Є антисептичним, дезінфікуючим засобом з противірусною активністю. Має відгуки сильного препарату.

Склад: декаметоксин.

Показання: застосовується під час гнійно-запальних захворювань (тонзиліти, ангіна, гайморит, запалення аденоїдів).

Застосування: 2 мл ліки розведіть з 2 мл фізрозчину, застосовуйте по 3 мл отриманої суміші для процедури тричі на добу.

Сольовим розчином. 3 г морської солі розведіть в 10 мл фізіологічного розчину, готову суміш застосовуйте по 3 мл для 10-хвилинних процедур по кілька разів в день.

Ефірними оліями: змішайте по краплі розмарину, чебрецю і м’яти, розчиніть в 2 мл фізрозчину, виконуйте процедуру близько 20 хвилин тричі на добу.

При температурі

Слід завжди пам’ятати, що під час температури, від процедур з інгаляцією краще відмовитися взагалі. Однак існують ситуації, коли застосування небулайзера можливо. Наприклад, у дитини гострий перебіг хвороби і щоб підтримати ефект терапії, скасовувати інгаляції не можна. Однак якщо температура піднялася вище 37,5, то будь-які процедури, призначені навіть лікарями, необхідно скасувати.

При астмі

Щоб лікувати астму за допомогою інгаляції, використовуйте ліки, що розширюють бронхи («Беротек», «Сальбутамол», «Фликсотид Небули», «Еуфілін»), розріджують мокротиння («Лазолван» для інгаляцій, «Муколван»), антибіотики («Септомирин», «Діоксидин», «Гентаміцин», «Метрогіл», «Мірамістин»). Ще допоможуть гормональні («Гідрокортизон», «Преднізолон»), антигістамінні («Дексаметазон», «Кромогексал»), препарати для підвищення імунітету («Деринат», «Інтерферон», «Лаферобіон», «Циклоферон»). Готуйте розчини з використанням цих ліків.

Рецепти для небулайзера

Існують рецепти для інгаляцій, які мають широкий спектр дії під час респіраторних захворювань. Тут можуть використовуватися такі препарати, як «Тонзилгон», «Прополіс», «Календула». Скористайтеся ними для полегшення перебігу хвороби, покращання загального стану, якнайшвидшого одужання. Щоб дізнатися, як готувати такі розчини для інгаляцій, вивчіть інструкції далі.

З «Хлорофіліптом» необхідні компоненти і застосування:

1 мл спиртової (одновідсоткової) настоянки на хлорофілі листя евкаліпта;

фізіологічний розчин для інгаляцій (10 мл);

все змішайте, використовуйте дозу 3 мл від готового розчину для кожної 20-хвилинної процедури;

застосовуйте не рідше трьох разів за добу.

З «Тонзилгоном» (гомеопатичний засіб для інгаляцій на основі хвоща, ромашки, кульбаби, деревію, алтеи, волоського горіха):

2 мл ліки слід додавати до такого ж кількістю фізіологічного розчину;

заправляти небулайзер необхідно 4 мл готової суміші;

тривалість інгаляції – до 10 хвилин, з повтореннями на добу до чотирьох разів.

З Прополісом»:

1 мл ліки розведіть в 20 мл фізіологічного розчину;

застосовуйте по 3 мл на кожну інгаляцію тричі на день.

З «Фурациліном»:

одну таблетку препарату розведіть в 100 мл фізіологічного розчину;

по 4 мл розведеного ліку застосовуйте з інгаляціями до двох разів на добу.

З «Календулою»:

1 мл спиртового настою екстракту суцвіть розведіть в 40 мл фізрозчину;

залийте в небулайзер 4 мл суміші і виконуйте інгаляцію пару раз кожен день до повного одужання.

Інгаляція в домашніх умовах

Якщо ви не знаєте, які робити інгаляції при кашлі або нежиті ще, виконання процедури можливо методами без застосування небулайзера. Для цього використовуються підручні засоби, які є вдома, наприклад, часник або картоплю. Ще можете робити інгаляції на трав’яних розчинах. Просто беріть необхідні компоненти, відварюйте і дихайте над паруючою каструлею з готовими ліками народного методу лікування.

Рецепт на часнику: прокип’ятіть дрібно порубаних 6 зубочків часнику хвилин п’ять, дихайте над парою.

Пропорції трав’яної інгаляції: візьміть по чайній ложці висушеного евкаліпта, шавлії, дрібноруенного часнику, таблетку валідолу, четвертину брикету з хвойним екстрактом, закип’ятіть, вдихайте пари.

Відваріть дві картоплі в мундирі, дихайте над каструлею до тих пір, поки не охолоне.

Перед тим, як виконувати інгаляції в домашніх умовах народними засобами або за допомогою небулайзерів, порадьтеся з лікарем, щоб він ретельно оглянув дитину, поставив правильний діагноз, а тільки потім, згідно з його приписами, використовуйте дихальні лікувальні вправи.

Джерело: poradumo.com.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.