В Україні запрацювала послуга муніципальної няні. Що це значить і як її отримати

 

 

 

 

Послугами няні від держави зможуть скористатися родини з дітьми до 3-х років, якщо обоє батьків працюють.

Ініціатива “Муніципальна няня” була затверджена урядом у рамках державної соціальної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” ще в травні 2018, передає espreso.tv.

Згідно з задумом уряду, компенсацію 1500 грн за місяць роботи няні працюючі батьки мали отримувати наприкінці року. При цьому дитині має бути до 3-х років.

Для того, щоб отримати від держави допомогу повинна виконуватися обов’язкова вимога – няня повинна бути працевлаштована офіційно.

Серед необхідних документів юристи перелічують укладений договір про працевлаштування, ідентифікаційний код роботодавця (батьків) та няні, а також трудову книжку няні.

Розмір виплат прив’язаний до прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років. З 1 січня 2019 року –це 1626 грн.

29 листопада Мінсоцполітики розмістило у себе на сайті проект постанови зі змінами, обговорення якої тривало до 28 грудня.

Серед пропозицій Мінсоцполітики, зокрема, відшкодування послуг „муніципальна няня” має відбуватися щомісячно.

Коменсація послуги виплачується отримувачу послуги „муніципальна няня” (батько/мати або опікун) в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

Втім компенсація послуги „муніципальна няня” не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.