Декілька слів про слабкі та сильні сторони Ніжина

 

 

 

 

Основні сильні та слабкі сторони, можливості та загрози для Ніжина описані на основі аналізу статистичної інформації.

У Ніжина багата культурно-архітертурна спадщина. Місто має статус «7 чудес України: історичні міста та містечка». Разом із тим туристична інфраструктура не розвинена. Немає системи маркетингу міста та промоції продукції місцевих виробників.

Є непогана освітня інфраструктура для підготовки та перепідготовки кадрів. Велику роль грає наявність вищого навчального закладу (Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя), але професійно-технічна освіта не відповідає сучасним виробничим потребам. Звідси частково випливає дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці.

У Ніжина зручне географічне розташування та розвинене транспортне сполучення. Місто входить у 10-ку в рейтингу 100 прозорих міст України. Тут навіть генплан є (затверджений у 2017 р.). Й одразу «ложка дьогтю» — недостатня спроможність міського бюджету для участі в економічному та соціальному розвитку міста.

2018 01 02 nizn 01

Ніжин може розширити повноваження органів місцевого, розширити вектор роботи з міжнародними фінансовими ресурсами, запровадити використання альтернативних джерел енергії, зайнятися розвитком переробної промисловості. Окрім того в міста є потенціал для розвитку «срібної економіки».

Утім, з Ніжином може зіграти злий жарт близьке розташування до країни-агресора (Росії) та продовження геополітичної нестабільності на сході України. А ще — старіння населення та здорожчання енергоресурсів.

2018 01 02 nizn 02

SWOT-аналіз став підставою для підготовки реалістичного плану дій, який повинен допомогти громаді міста максимально скористатися порівняльними перевагами та мінімізувати ризики. Про це у наступних публікаціях.

Джерело: Час Чернігівський

Фото Дениса Скорохода

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.