Ніжинці завдали найбільшу суму збитків “Чернігвгазу”

 

 

 

 

В 2018 році «Чернігівгаз» забракував на повірці 32% лічильників

Впродовж 2018 року «Чернігівгаз» спільно з представниками держпідприємства «Чернігівстандартметрологія» провів безкоштовну повірку (це чергова строкова) майже 30 тисяч побутових лічильників газу.

За її результатами 32%, або 9555 штук виявилися непридатними до подальшого використання.

Про це повідомляє фахівець із зв`язків з громадськістю та пресою ПАТ «Чернігівгаз» Наталія Свириденко.

В переважній більшості в ході повірки вибраковуються лічильники роторного типу.

Із загальної кількості 7261 шт. непридатними визнано більше 5,5 тис, а це майже 76% приладів. У порівнянні з мембранними лічильниками – із 22,5 тис приладів повірку не пройшли 4 тисячі, або 18%.

Передусім це пов’язано з механічною зношеністю роторного механізму, який, на відміну від мембранного, має менший термін експлуатації.

Прес-секретар не повідомляє цього, однак «нелюбов» до роторних лічильників у газовиків має ще одну причину: мінімальну «стартову» витрату газу, за якої лічильник ще не починає «крутити». І це просто конструктивна особливість роторних лічильників. Такої витрати часом може вистачати, скажімо, на роботу запальника проточного водонагрівача або на якийсь невеличкий виток газу.

 

Споживачам же навпаки, зручніше саме роторний лічильник. Адже він займає в приміщенні вдесятеро менше місця і виглядає значно естетичніше за «каністру» мембранного лічильника та ще й в купі з обв’язкою трубами.

Причиною некоректного обліку газу стає і зовнішнє втручання. Так, торік було виявлено 108 випадків втручання.

За рішенням комісії (комісії самих газовиків) 36 зловмисникам нараховані штрафи на майже півмільйона гривень. Найбільші суми збитків доведеться відшкодувати споживачам з Ніжина – 91,4 тис грн, Бахмача – 58 тис грн та Чернігова – 43,6 тис грн.

Останнім часом поширилася практика придбання в торговельній мережі чи інтернет-магазинах сумнівних облікових пристроїв зі змінною конструкцією, яка дозволяє несумлінним споживачам втручатися в роботу приладу і змінювати показники. В компанії наполегливо рекомендують споживачам утриматися від незаконних дій, адже приховати їх неможливо. Натомість штрафи, нараховані від таких зловживань, значно перевищують вартість газу, спожитого за правилами.

«Порушення доволі легко виявляються за характерними механічними ушкодженнями відлікового механізму, підробленими пломбами або відбитками тавр. Крім того, компанія володіє спеціальними технічними засобами, що допомагають виявляти будь-які втручання в роботу приладу обліку», – зазначив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.

Окрім планових повірок компанія здійснює перевірку лічильників на коректність роботи. Це стосується нових приладів або тих, що повірялися іншими лабораторіями чи на заводі-виробнику і транспортувалися на далекі відстані. Впродовж року лабораторії «Чернігівгазу» провели вхідний контроль у майже 8,4 тис лічильників.

Періодична повірка побутових лічильників та технічне обслуговування при їх повірці проводиться безкоштовно кожні 5-8 років, в залежності від класу точності приладу. Якщо за результатами повірки не буде виявлено порушень або відхилень в роботі приладу, то він вважається придатним до експлуатації і його повернуть споживачу.

Джерело: Nizhynnews.com

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.