9 дітей у Ніжині захворіли на вітряну віспу

 

 

 

 

25 лютого на щотижневій оперативній нараді при міському голові головний лікар Ніжинської центральної міської лікарні ім. Миколи Галицького Олександр Костирко доповів щодо епідеміологічної ситуації на території громади міста. Інфекційна захворюваність за тиждень: – гострі ентероколіти – 2 особи; – кір – 1 особа; – скарлатина – 4 особи; – ротавірусна інфекція – 1 особа; – вітряна віспа – 9 осіб (8 дітей із дошкільного навчального закладу №23 і 1 дитина із дошкільного навчального закладу №12). Збудник вітряної віспи – це вірус, що є нестійким поза організмом людини.

Його інактивують дезінфекційні засоби, він швидко гине при висиханні та температурі понад 60°С, але добре зберігається за низької температури.

Джерелом інфекції при вітряній віспі є хворий, який стає небезпечним для навколишніх із кінця інкубаційного періоду (за 6-7 годин до появи висипу) й аж до 5-ї доби від моменту появи останніх елементів висипу. Як зазначив Олександр Костирко, епідситуація в Ніжині є керованою та стабільною. На грип і ГРВІ захворіли: дітей – 157 осіб (це на 29 осіб більше, ніж минулого тижня); дорослих – 73 особи (це на 20 осіб менше, ніж минулого тижня). Епідеміологічний поріг не перевищено.

Джерело: mynizhyn.com

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.