У музеї “Поштова станція” відкрилась нова виставка

 

 

 

 

До річниці від дня народження Миколи Гоголя у відділі “Поштова станція” Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського відкрилась виставка портретів МИКОЛИ ГОГОЛЯ.
Незадовго до відкриття музею «Поштова станція» – у 1988 р., ми отримали безцінний подарунок від нащадків жителя Москви Р. Лінінга – книгу «Портреты Н.В.Гоголя» 1909 року видання. Книга виконана та видана художньою фототипією К. Фішера у Москві. Як свідчить дарчий напис, Лінінг заповів цей альбом Гоголівській виставці, яка діяла на залізничній станції Ніжин, ще 26 серпня 1941р. На момент надходження виставка вже не існувала, тому альбом передали до Ніжинського краєзнавчого музею. Він знайшов своє постійне місце у експозиції «Ніжинська поштова станція». На цій станції Микола Гоголь не одноразово зупинявся під час своїх подорожей.
Метою даного зібрання портретів Миколи Гоголя було дати якомога точніше відтворення іконографії письменника. Тому на чільному місці в альбомі представлені портрети мальовані з натури, про які збереглися більш менш документальні свідчення. Портрети – малюнки, ескізи, карикатури, зроблені сучасниками М.Гоголя: актором П. Каратигіним, художниками Олексієм Венеціановим, Федором Моллером, Олександром Івановим та ін., які особисто спілкувалися з письменником і могли найбільш точно і правдиво відтворити його образ для наступних поколінь. На цій портретах можна побачити, як з роками змінюється не лише зовнішність, а й змінюється характер письменника.
Крім портретів, представлених у вищезгаданому альбомі 1909 року, на нашій виставці ми показуємо репродукції нових знахідок – рідкісних маловідомих портретів Миколи Гоголя. Серед них – недавно віднайдений малюнок зроблений Тарасом Шевченком 16 грудня 1839р. на літературному вечері у Миколи Прокоповича, який зберігався у родині сестри Гоголя.
Лілія Руденко науковий співробітник НКМ ім. І. Спаського

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.