В Україні цю сервісну послугу впроваджують з відставанням у 20 років від розвинених країн.

Українцям назвали черговий термін, коли в країні запрацює сервісна послуга по зміні операторів мобільного зв’язку зі збереженням колишнього абонентського номера, інформує NizhynNews.

Це стане можливим вже через два тижні, починаючи з 1 травня.

Про це передає “Дзеркало тижня” з посиланням на офіційну відповідь Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

У Нацкомісії нагадали, що в Україні з 4 лютого по 30 квітня проходить дослідна експлуатація послуги перенесення абонентських номерів мобільними операторами спільно з державним підприємством “Український державний центр радіочастот”.

“Наступним кроком є впровадження перенесення абонентських номерів на телекомунікаційних мережах мобільного зв’язку з 1 травня”, — заявили в Нацкомісії.

Готовність до запуску послуги також підтвердили всі найбільші оператори мобільного зв’язку.

Нагадаємо, що впровадження послуги перенесення номера в Україні відбувається на три роки пізніше затвердженого графіка і з запізненням на 20 років у порівнянні з іншими країнами.

Водночас, мобільні оператори при розгортанні 4G-мереж продовжують підвищувати тарифи та змушують абонентів платити все більше і більше. У цій ситуації, як вважають експерти, можливість зміни оператора зі збереженням номера дозволить користувачам показати незгоду з політикою оператора і зможе опосередковано впливати на формування тарифів і надання послуг.