Видатки міського бюджету на школи тепер можна переглянути онлайн

 

 

 

 

У Міністерстві фінансів розробили інтерактивний аналітичний інструмент (дешборд), який дозволяє побачити бюджетні видатки на загальну середню освіту, як в цілому по країні, так і по окремих областях та школах.

Дані зібрали з усіх областей України. Проаналізували біля 15 тисяч шкіл, в яких навчаються майже 4 млн учнів, та працюють 425 тисяч вчителів.

Загальні видатки цих шкіл у 2018 р. склали майже 83 млрд грн. Середні витрати по країні на підготовку одного учня в 2018 році —21,3 тисяч грн на рік.

У Мінфіні зазначають, що в аналізі врахували тільки кількісні показники: середню наповнюваність класів та середню кількість учнів на одного вчителя.

Якісні показники, такі як середній бал по ЗНО, в поточному аналізі не враховували.

«Аналіз, зокрема, показав, що в окремих районах та об’єднаних територіальних громадах середні видатки на навчання одного учня перевищують середні по країні в декілька разів. Такий розрив у сумах (близько 106 тисяч грн на учня в одному з районів Житомирської області та трохи більше 8 тисяч грн на учня в одній з громад Львівської області) свідчить про різну ефективність використання бюджетних коштів на потреби загальної середньої освіти», — наголошують у Міністерстві фінансів.

Заступник міністра фінансів Юрій Джигир вважає, що в багатьох випадках бюджетні видатки на загальну середню освіту є малоефективними.

«Залишки невикористаної освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів станом на кінець 2018 року становили 4 млрд грн., але Мінфін постійно отримував прохання від місцевої влади про збільшення освітньої субвенції. Серед причин неефективності — велика кількість малокомплектних шкіл, неоптимальна мережа закладів, неефективне використання ресурсів. Про це свідчать також і дані дослідження, проведеного Світовим банком в 2018 році», — сказав Юрій Джигир.

«Мінфін буде проводити постійний моніторинг ефективності видатків на загальну середню освіту», — підкреслили у відомстві.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.