Ядерна катастрофа 1986 року в Чорнобилі перетворила колись густонаселений міста на примар. Після вибуху ядерного реактора площа понад 2000 м² була заражена. Багато людей отримали променеву хворбу, багато х то в результаті мав рак.
Сьогодні, не дивлячись на таку масштабну катастрофу, Чорнобильська зона відчуження не мертва, а процвітає бурхливим життям. Навколишнє територію ЧАЕС заражена місцевість дивним чином вплинула на рослинність, яка змогла не тільки відновитися за тридцять років, але і стала рости ще краще.
Вчені розповіли, у чому феномен, та чому радіація убиває людей та фауну, а рослин – ні.
У тварин це часто призводить до летального результату, тому що їх клітини не особливо гнучкі.
Рослини ж розвивають зовсім по-іншому. Оскільки вони не можуть рухатися, їм просто доводиться пристосовуватися до нових обставин. А свою структуру, на відміну від тварин, вони створюють по мірі розвитку.
Також у нікальність клітин рослин у тому, що вони здатні створювати нові клітини будь-якого типу, яких потребуть.
Все це означає, що рослини можуть замінювати мертві клітини або тканини набагато легше, ніж тварини, незалежно від того, пошкоджено вони в результаті нападу тварини або радіації.
На додаток до природженої стійкості до радіації, деякі рослини в чорнобильській зоні відчуження, схоже, використовують додаткові механізми для захисту своєї ДНК, змінюють хімічний склад, щоб зробити її більш стійкою до пошкоджень і включають системи для її відновлення, якщо вона не працює. Рівень природного опромінення на поверхні Землі був набагато вище в далекому минулому, коли розвивалися перші рослини, тому рослини в зоні відчуження можуть застосовувати ці стародавні механізми захисту.
Джерело: znaj.ua