Ніжинці, йдете за довідкою про склад сім’ї, не забудьте оригінали паспортів!

 

 

 

 

Приймання копій паспортів вже відійшло у минуле, і на це є ряд причин. Саме їх обговорили 19 листопада на засіданні виконавчого комітету.
При затвердженні проекту рішення щодо Порядку видачі довідок про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб у новій редакції, було зроблено акцент на законній вимозі. 

Треба зазначити, що відтепер відділ квартирного обліку, приватизації житла та ведення реєстру територіальної громади і відділу з благоустрою, роботи з органами самоорганізації населення та взаємодії з правоохоронними органами також буде видавати мешканцям міста довідки про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб побутових умов домогосподарства, факту проживання зареєстрованих осіб.

Повідомляє сайт НЕЖАТИН

«Якщо люди приходять по довідки, то мають прийти не з копією, а саме з оригіналами паспортів всіх громадян, які проживають або прописані в будинку», – зазначила Оксана Лях, начальник відділу квартирного обліку, приватизації житла
Громада Ніжина ще не зовсім звикли до такої умови, на відміну від інших міст України, де такі законні вимоги вже працюють, і де скрізь вимагають оригінали документів.
«Є безліч обставин, чому просимо пред’являти оригінали документів, адже наш відділ у ході роботи стикається з тим, що ті відомості, які в внесені в картотеки чи домові книжки мають багато неточностей: серії номерів паспортів  або втрачені, або змінені на біометричні; дитина досягла 14-річного віку, а в неї досі в будинковій книзі йде свідоцтво про народження; є люди які носять копію паспорта, якого на сьогодні нема, або виданий вже зовсім інший і т.д..», коментує Оксана Лях.

Якщо ви стикаєтесь з проблемою, що в будинку прописано дві родини, і вам, щоб отримати довідку, потрібно брати з собою 8 оригіналів паспортів, можна заздалегідь організувати внесення всіх мешканців будинку до бази в картотеку. І в майбутньому питання з оригіналами документів не підніматиметься.
Або ж якщо людина закордоном і хоче владнати питання з довідками, то не затягуючи, може звернутись в консульство і зробила доручення. У такому разі родичі вже не повинні нести копію паспорта чи інших документів, аби отримати довідку.

Краще заздалегідь владнати ці питання, щоб по терміновості, як то кажуть – «не братись за голову».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.