З якими проблемами найчастіше зверитаються жителі Ніжинщини до Правової допомоги

 

 

 

 

Кожного дня ми стикаємось з різними життєвими ситуаціями, і, нажаль, іноді в них не обійтись без консультації юриста. Та чи в усіх є кошти на таку послугу.

На щастя існує Безоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

У спілкуванні з адміністрацією Ніжинського бюро, журналістам сайту НЕЖАТИН стало відомо, що під час проведення аналізу питань, з якими найчастіше звертаються громадяни у м. Ніжині та Ніжинському районі,  з’ясувалось, що протягом 2019 року збільшилась кількість звернень, пов’язаних із розірванням шлюбу, визнанням особи такої, що втратила право на користування житловим приміщенням. Адже часто буває, що у квартирах чи домоволодіннях зареєстровані члени сім’ї або просто сторонні люди, які не проживають роками, а родина через це не може отримати субсидію. Також часто звертаються за консультаціями з приводу збільшення аліментів, стягнення боргів на користь банків та пов’язаними з цим наслідками.

 

Довідково:

Безоплатна правова допомога включає в себе первинну і вторинну правову допомогу.

Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає:

  1. надання правової інформації;
  2. надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
  3. складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
  4. надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Суб’єкти права на БППД – усі особи, які перебувають під юрисдикцією України (громадянин України, іноземці, особи без громадянства, у тому числі біженці чи особи, які потребують додаткового захисту).

 

 Шляхи отримання БППД:

  • зателефонувати до Єдиного контакт-центру: 0 800 213 103
  • звернутися до будь-якого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги
  • під час роботи мобільних та дистанційних пунктів

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає: 1) захист; 2) представництво інтересів особи в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; 3) складення процесуальних документів.

 

Суб’єкти права на БВПД – окремі категорії осіб, перелік яких визначено в статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Насамперед це малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід яких не перевищує встановлену межу, ветерани війни та інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ВПО, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та інші.

 

Тобто,  якщо ваш середньомісячний дохід менший за 4204 гривні (дорівнює 2 прожитковим мінімумам) або  якщо ви належите до окремих категорій (особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, діти, учасники бойових дій, постраждалі від домашнього насильства ) –  маєте право на вторинну допомогу.

Шляхи отримання БВПД:

  • у цивільних та адміністративних справах, а також потерпілому чи свідку у кримінальному провадженні для призначення адвоката/працівника центру слід звернутися до будь-якого місцевого центру  (незалежно від реєстрації місця проживання);
  • у кримінальному провадженні особі, яка має статус підозрюваного, обвинуваченого, засудженого та за відсутністю коштів чи з інших об’єктивних причин не може залучити захисника самостійно, слід заявити клопотання про залучення захисника. Клопотання адресується слідчому, прокуророві, слідчому судді чи суду;
  • особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, мають право на всі види БВПД до моменту звільнення (втрати права на таку допомогу) або використання усіх національних засобів захисту. Для цього потрібно звернутися письмово до відповідного через адміністрацію виправної колонії для підтвердження належності до категорії осіб, визначених пунктом 7 частини.

 

При наданні безоплатної правової допомоги обов’язковим є дотримання встановлених стандартів якості. Якісний та ефективний юридичний захист –  є одним з пріоритетів уряду на наступні декілька років. Для цього  запроваджено обов’язковий механізм зовнішнього  оцінювання якості наданої правової допомоги  – “peer review”.  Як це працюватиме? Незалежна комісія з фахівців переглядатиме справи, в яких адвокати представляють громадян у суді, та контролюватиме якість надання правових послуг. Для цього  був розроблений  законопроєкт, який  уряд  попередньо схвалив.

Слід зазначити, якщо людина з об’єктивних причин не може звернутися до місцевого центру, спеціалісти прибудуть за адресою клієнта для особистого спілкування. Найчастіше, це особи з інвалідністю, особи похилого віку, які потребують безоплатної вторинної правової допомоги, але самостійно не пересуваються. Адресна допомога – це створення належних умов, відповідно до пріоритетів, для забезпечення доступу мешканців територіальних громад до безоплатної правової допомоги.

За отриманням консультацій та захистом своїх прав можна звернутися до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 7-16-15) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.