У Ніжинському районі “хазяйнуть” бобри: вже з’їли молодий верболіз

 

 

 

 

Через аномально теплу зиму в околицях Лосинівки Ніжинського району, поблизу ставка з очисними спорудами, які належать місцевому молокозаводу, активізувалися бобри – валять дерева, будують греблі … Гризуни наробили чимало шкоди і в приватному секторі.

– Бобри оселилися у заводських очищувачах п’ять років тому, – розповідає 67-річна Тамара Савенко. – На нашій вулиці всього три садиби. Біля кожної з них – ставок. Наш замулився і обмілів. А в сусідському значно більше води. Його і облюбували бобри. Вони зробили там багато копанок і ходів, а на березі вирили кілька душників – щоб забезпечити доступ повітря до своїх нір. За зиму тварини вже з’їли весь молодий верболіз на берегах обох ставків і тепер атакують наші сади. У нашому вже обгризли кору на яблунях, грушах і вишні. Щоб врятувати інші дерева, я обмотую стовбури металевою сіткою …

бобри, Лосинівка, шкода
За словами голови ГО «Асоціація мисливців і рибалок «Ірбіс» Ігоря Каленіченко, бобрів стало більше не тільки в Лосинівці, але і в Сальному, Крутах, Діброві:
– Спосіб боротьби з бобрами один: регулювання їх популяції. Полювання дозволяється тільки за офіційною ліцензією. Щоб її отримати, лосіновцам потрібно написати відповідну заяву офіційному користувачеві мисливських угідь – до Ніжинського районної ради Українського товариства мисливців і рибалок. Після цього фахівці підрахують бобрів за спеціальною методикою. Якщо кількість тварин перевищить норму, УТМР повідомить про це в Обласне управління лісового та мисливського господарства. На цій підставі Міністерство охорони навколишнього природного середовища України затвердить відповідний ліміт на відстріл бобрів.
mynizhyn.com за матеріалами Ольги Іванченко, «Гарт» №7 (2966) від 13 лютого 2020,gorod.cn.ua
Фото з мережі

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь