Стало відомо, чому в Україні різко подорожчає хліб

 

 

 

 

Через теплу зиму зернових зберуть на 10-15% менше. Незвично тепла зима серйозно зашкодить врожаю зернових. Через те, що мало снігу, а морози слабкі і нетривалі, псуються посіви озимих. Повідомляє lenta.ua.

Експерти-аграрії повідомляють, що мінусова температура в Херсонській області тримається тільки п’ятий день. Морози незначні – всього кілька градусів нижче нуля, і фермери хвилюються, адже такого покриву недостатньо.

“27%. З них 20% це вологість завядания. Це і волога, яку грунт ніколи не віддасть рослині. Всього лише різниця 7% вологи, яку рослина може взяти з грунту. Це дуже низький показник для зернових культур”, – повідомляє Анна Роздобудько , завідуюча лабораторією ТОВ “АгроАналіз Україна”, міста Каховки.

Через теплу зиму зернових зберуть на 10-15% менше, підрахували аграрії. Це за умови, що погода далі не буде псуватися. У той же час радіють теплій зимі овочівники.

“Наші овочівники, які вирощують озимі овочеві культури, як наприклад озиму цибулю, озимий часник, в цьому році в повному розумінні слова на коні. Перезимівля рослин відмінна і урожай буде чудовим”, – розповів Вадим Дудка, генеральний директор компанії “АгроАналіз Україна”: Овочі дешеві, хліб дорогий.

Це прогноз херсонських фермерів на 2020 рік. Лютий вже навряд чи виправить ситуацію. Незалежно від того, чи буде сипати сніг, або гріти сонце. Стримати ціни на борошно зможе тільки держава, якщо залучить резервні запаси зерна.

Джерело: agronews.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.