«А ще надихаюся своїм сином, який щодня дивує своїми здібностями та щирими емоціями. Надихаюся молоддю, яка прагне змін і робить їх. Надихаюсь моєю командою, бо вони такі ж шалені, як і я. Надихаюся моїми друзями, які дають мені підтримку та можливість перезавантажитись, коли це потрібно. Надихаюсь музикою, книжками,фільмами, подорожами».
Закінчивши в 2007 року НДУ ім. Гоголя, Анжеліка Тимченко почала працювати соціальним педагогом і практичним психологом у Ніжинській ЗОШ №15.
«Мені завжди хотілося робити щось незвичне, цікаве, інноваційне, а не просто сидіти в кабінеті психолога і чекати, доки хтось прийде на консультацію. Так, я започаткувала там молодіжний соціально-психологічний театр «СоЦиС», акторами в якому були старшокласники. Робили з ними кілька років вистави, від яких присутні в залі плакали, адже порушували актуальні питання сьогодення – проблема ВІЛ/СНІДу, наркоманії, алкоголізму, ранніх статевих стосунків і переривання небажаної вагітності, прав дитини та сирітства. Акторська гра, проникливі слова в поєднанні з музикою та хореографічними постановками давали неперевершений результат».
Згодом, у 2010 році однією з перших на Чернігівщині Анжеліка пройшла навчання з питань використання відновних практик та отримала сертифікат координатора Шкільної служби порозуміння. Пройшла половину шляху до створення такої служби в школі, але за збігом життєвих обставин змінила місце роботи – почала працювати практичним психологом Ніжинського Будинку дітей та юнацтва.
Та на цьому доленосні сюрпризи 2016 року для Анжеліки не закінчилися, бо паралельно в жовтні вона пройшла навчання в Чернігові на Базовому тренінгу за програмою «Молодіжний працівник» від Міністерства молоді та спорту, Програми розвитку ООН в Україні та Державного інституту сімейної та молодіжної політики.
«Тоді я зрозуміла, що працювати з молоддю треба і можна по-іншому, що молодь варто запитувати, що з нею та для неї треба робити, і, відповідно, я відчула і переконалась, що те, чим я хочу займатись, то молодіжна робота, недарма мене в освітній сфері завжди приваблювала робота з учнівською та студентською молоддю. І відтоді моя активність почала зашкалювати (а можливо, когось і дратувати). Неформальна освіта стала тим, без чого неможливо довгий час існувати. Подорожі і нові знайомства стали звичним ритмом життя. І це все я поєднувала з роботою в БДЮ та сімейним життям».
У 2017 році здійснюється ще одна мрія Анжеліки – вона проходить навчання та стає тренером програми «Молодіжний працівник».
«І з того моменту я активно працюю над тим, щоб когорта молодіжних працівників міста, області, країни збільшувалася. А ще розпочинаю новий експеримент у роботі – беру участь у спеціалізованому навчанні «Поширення моделі Молодіжних банків ініціатив через програму «Молодіжний працівник» та створюю в місті Молодіжний банк ініціатив Ніжина.
Починали ми створювати його з громадською організацією, але настав критичний момент і ми зрозуміли, що з керівником тієї організації в нас зовсім різні підходи до роботи з молоддю та різні цінності. Саме тому разом з Комітетом МБІ ми приймаємо рішення про реєстрацію власної громадської організації – трохи згодом, у листопаді 2018 році з’являється наша ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді», де я є головою правління. «До того моменту ми встигли отримати круті нагороди і відзнаку за свою роботу – я отримала Премію Кабінету міністрів України для активної молоді за внесок у розвиток держави, а разом із МБІ_Ніжин ми здобули перемогу у Конкурсі кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2018.
До того ж отримали грант Програми розвитку ООН в Україні на реалізацію проєкту «Підтримка молодіжних ініціатив Ніжина», що дало можливість фінансово підтримати 4 молодіжні проєкти в місті. Найбільший із них стосувався створення молодіжного простору (про який ми з моєю командою молоді мріяли вже доволі таки довгенько).
Окрім того, в цей період я здійснила свою мрію завдяки моїм друзям з Чернігівського обласного молодіжного центру і пройшла навчання для фасилітаторів програми «Активні громадяни» від Британської ради, а також пройшла навчання на спеціалізованому тренінгу програми «Молодіжний працівник» – «Громадянська освіта», результатом якого стало отримання гранту від ПРООН на реалізацію проєкту «Молодіжній раді в Ніжині бути!», який спонукав нас до проведення адвокаційної кампанії зі створення молодіжного консультативно-дорадчого органу при міській раді».
У серпні 2018 року відбулась чергова подія, яка змінила життя Анжеліки та стала новим періодом у житті міста – було написано звернення до міського голови Ніжина з проханням сприяти створенню Молодіжного центру комунальної форми власності. Ідея здобула підтримку серед місцевої влади. 3 місяці адвокації і перед Новим роком, наприкінці 2018 року, депутати Ніжинської міської ради проголосували за створення Комунального закладу Ніжинський міський молодіжний центр Ніжинської міської ради. Так, з 7 травня 2019 року Анжеліка Тимченко почала працювати директором цього Молодіжного центру.
«Працювати весь час з молоддю – це задоволення, але водночас і велика відповідальність і виклик. Я кайфую від молодіжної роботи, від того, що молодь отримує, долучаючись до наших заходів, від того, що для декого ми дійсно розширюємо кругозір та змінюємо життя. Саме через це, робота з молоддю – то велика відповідальність. Те, які цінності ми вкладаємо в нашу роботу і несемо молодим людям, впливає на їх життя. І ми розуміємо, що молодь – то не лише майбутнє, а вже сьогодення. Тому постійно запитуємо в них, що їм цікаво, але й намагаємось скерувати їх в більш конструктивне русло, сприяємо розкриттю їхнього потенціалу. Стояти на місці, працюючи з молоддю, неможливо, бо вже завтра ти будеш позаду них і говоритимеш іншою мовою. Тому постійно тримаємо руку на пульсі та самовдосконалюємось».
«Мій Ніжин – це чудове місто, яке увійшло до «7 історичних чудес України», але він не лише історичний, це місто, яке розвивається, гнучке до змін. Хотілося б, щоб місто зберігало свою ідентичність та самобутність, і в погоні за майбутнім не втратило сьогодення. Улюблені місця в Ніжині? Це ті, де я була і є щасливою, які пов’язані з певними частинками життя. Зараз улюблене місце – це наш Молодіжний центр, бо створили ми його своїми руками, наповнили енергетикою та любов’ю, і я тішуся, коли до пізнього вечора в ньому молодь гуде, як у вулику і коли не вистачає вільних місць. В самому Центрі люблю, коли наша команда збирається в нашому НадзвиЧАЙномуBookRoom і на креативних диванчиках зі смачним чаєм та кавою обговорює проведені заходи та планує нові. Коли люди не поспішають йти додому вчасно, а живуть тим, що роблять, і щоразу генерують нові ідеї.
Маю багато друзів по Україні і намагаюсь запрошувати їх до Ніжина (на наші заходи в тому числі). Зазвичай знайомлю їх з центральною історичною частиною міста і показую атмосферні кав’ярні. Це залишає приємний післясмак від знайомства з Ніжином, бо не огірками ж єдиними він має бути відомий))».