Життя – спогади, а не діаманти: щасливі люди витрачають гроші на подорожі, а не на речі

 

 

 

 

Життя – це спогади, а не діаманти. І ось чому …

Коли настає день зарплати і платіж надходить на рахунок, то Ви проводите більше часу зі своїми картами, ніж в Facebook, Instagram і Tinder разом узятих. Миттєве задоволення, яке з’являється після купівлі дорогого одягу, модних кросівок і ювелірних прикрас сміливо можна вважати залежністю. Але набагато важливіше пам’ятати про цінності пригод в нашому житті, ніж розорятися на наступну дорогу річ від нашого улюбленого дизайнера; за гроші можна купити щастя – це правда.

Насправді, найщасливіші люди у світі знайшли спосіб піти від купівельної залежності і непотрібних витрат. Замість цього вони вкладають свої гроші в подорожі, пригоди і спогади, що, безумовно, окуповується. Якщо ми все почнемо інвестувати в своє майбутнє, а не в кросівки, то наше життя буде більш красивіше, ніж те, що можна купити за гроші.

Життя – це спогади, а не діаманти. Просто подумайте: в кінці життя ви збираєтеся згадувати про те, що у вас був iPhone 6 Plus, поки всі користувалися iPhone 5 чи збираєтеся згадувати золоті моменти з людьми, які допомогли вам стати тим, хто ви є? Дослідження, опубліковане в «Журналі Позитивної психології», показує, що люди, які витратили гроші на купівлю дорогих товарів, а не інвестували їх в пригоди, часто зменшували цінність нового товару безпосередньо після його покупки. Дослідники з Університету Сан-Франциско виявили, що люди усвідомлюють життя за спогадами, які ми створюємо, але ми настільки занурені в тренди, що робимо покупки, про які згодом жалкуємо.

Дослідження, проведені в Корнельському університеті показують, що сучасні люди схильні робити свої покупки під впливом суспільства, що роблять такі речі, як годинник з діамантами і золоті ланцюги не тільки супер дорогими, але модними і привабливими. Також нам подобаються блискучі товари нашого суспільства, дорогі подарунки та іграшки, якими ми щодня обмінюємося. Нас відрізняє від предків те, що ми оточені світом соціального медіа, і просто купуємо те, що пропонує нам ганебна реклама.

Доктор Томас Гіловіч, професор психології в Корнельському університеті, шукає зв’язок між грошима і щастям. Він каже: “Ми купуємо речі, щоб зробити себе щаслвішими, і нам це вдається. Але тільки на деякий час. Спочатку нові речі нас захоплюють, але потім ми звикаємо до них”. Гіловіч робить на цьому акцент. “Я не кажу, що ви не повинні витратити пару важких тижнів на покупку нового вбрання, але більший внесок Ви повинні зробити в те, що змусить Вас переживати, що створить спогади на все життя, а не в елемент, який втратить свої круті властивості через кілька років (якщо пощастить)”.

Гіловіч каже: “Наші пригоди – набагато більша наша частина, ніж наші матеріальні блага. Вам можуть дуже подобатися ваші матеріальні речі. Ви можете вважати, що частина Вашої індивідуальності визначається цими речами, але, тим не менш, вони не є частиною Вас. Але Ваші переживання дійсно є частиною Вас. Ми – загальна сума наших переживань”.

Відірвіться від цінника і досліджуйте навколишній світ. Некст Веб повідомляє, що в Сполучених Штатах перебувають 79 мільйонів сучасних людей, більше трьох мільйонів становлять горезвісне покоління бебі-бум, відповідальне за багато робочих місць, галузі та державні програми, що знаходяться в нашому розпорядженні. Але промисловості доведеться переглянути покоління, якщо вона збирається націлити на них свою рекламу. Більшість з нас починає розуміти, що зароблені власною працею гроші, які ми витрачаємо на подорожі, освіту і творчість – безцінні.

Дослідники говорять, що компаніям потрібно буде пристосуватися до цього зсуву в мисленні, щоб конкурувати і виживати в новому світі нашого покоління. В кінцевому підсумку, це довгострокові інвестиції в наше  щастя. Трата грошей на речі, які підносять наше життя – наповнює нас золотими спогадами і незабутніми пригодами – ми не просто змінюємо індустрію, яка нас оточує, ми проливаємо позитив і світло на цей світ.

Кожен день ми переконуємо себе купувати речі, які нам не потрібні, витрачаємо гроші, яких у нас немає, щоб придбати сміття, яке знеціниться за кілька тижнів. Покоління Міленіуму є однією з найбільших і найвпливовіших груп суспільства, і у нас є унікальна можливість контролювати долю наших гаманців і інвестувати в життя.

Навіщо купувати новий телефон, коли ви можете відкласти 400 $ на квиток на літак в країну, де ви раніше ніколи не були? Люди, які живуть з цілями на майбутнє, інвестиціями і щастям в своєму мисленні, живуть, як правило, набагато щасливіше, ніж споживачі, занурені в товари і нісенітницю. Прийшов час припинити рахувати гроші на карті і почати думати про спогади, які можна зробити за рахунок додаткових заощаджень і дорожньої карти.

За матеріаламиtutkatamka.com.ua

Фото: binokl.cc

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.