З настанням так званого “сезону грипу” і в умовах пандемії у всьому світі, та в Україні зокрема, почався ажіотаж навколо вакцини.
Українцям просто таки рекомендують зробити щеплення від нового штаму грипу. У соцмережі Фейсбук з’являються повідомлення щодо рекомендації МОЗ. Тобто заклик йде на офіційному рівні, інформує НЕЖАТИН.
З понеділка, 9 листопада, МОЗ почало розвозити перші дози вакцини від грипу. Їх пріоритетно скеровують для медичних працівників, які першими контактують з хворими на COVID-19. Водночас, у коментарі «Слово і діло» політолог Володимир Цибулько відзначив, що вакцинація від грипу серед звичайних українців не користуватиметься популярністю навіть в умовах пандемії через те, що в країні не сформована культура цінності здоров’я.
Минулого місяця нашою редакцією було проведено опитування серед читачів нашого сайту щодо готовності ніжинців зробити щеплення від COVID-19. Які ж результати?
Готові зробити щеплення від коронавірусу?
- Вагаюсь (12%, 11 Голосів)
- Проти (52%, 46 Голосів)
- Так (36%, 32 Голосів)
Кількість голосів: 89
Разом із тим у Центрі Громадського Здоров’я підготували відповіді на найпопулярніші запитання стосовно щеплень, щоб пояснити, як правильно викцинуватися під час поширення COVID-19.
Фото Dragonimages/Depositphotos |
Чи безпечно прищеплювати дітей під час пандемії COVID-19?
Так.
Потенційний контакт з інфекційним захворюванням не є протипоказанням для планової імунізації.
Відповідно, пандемія COVID-19 не створює які-небудь специфічні ризики, пов’язані з вакцинацією.
Сесії планової імунізації слід продовжувати наскільки це можливо, а також, настільки дозволяють заходи щодо відповіді на COVID-19. Проте, необхідно забезпечити дотримання стандартних заходів інфекційного контролю для того, щоб максимально знизити ризик передачі COVID – 19 серед співробітників і відвідувачів установ.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує проводити планову вакцинацію відповідно до календаря щеплень навіть під час пандемії COVID-19.
Особливо важливою є вакцинація дітей, які повинні отримати усі вакцини, передбачені календарем щеплень при народженні та в перші два роки життя.
Якщо будь-які послуги імунізації були припинені, їх необхідно відновити якомога швидше і запропонувати надолуження щеплень.
Чи підвищує вакцинація ризик інфікування або розвитку захворювання COVID-19 у дитини?
Ні.
Немає доказів того, що вакцинація підвищує ризик інфікування дитини COVID-19 або впливає на перебіг захворювання.
Вакцинація проти одного захворювання не послаблює імунну відповідь людини на інше захворювання.
Більш того, планова вакцинація дітей під час пандемії COVID-19 захистить їх від захворювань, яким запобігають за допомогою вакцинації.
Дотримання належних заходів інфекційного контролю під час сесій імунізації дозволить звести до мінімуму потенційний ризик зараження дітей COVID-19.
Чи безпечно вакцинувати дитину під час інкубаційного періоду COVID-19?
Так.
Вакцинація не створює ризики для людини, яка була в контакті з інфекційним хворим чи знаходиться в інкубаційному періоді.
Це означає, що вакцинація не вплине на перебіг захворювання COVID-19 у дитини, яка могла бути інфікована, але не мала симптомів захворювання в момент вакцинації або у дитини, яка могла бути інфікована COVID-19 незабаром після вакцинації.
Потенційне інфікування дитини COVID-19 також не вплине на безпеку або ефективність проведеної вакцинації.
Вакцинація проти одного захворювання не послабляє імунну відповідь людини на інше захворювання.
Чи є зараження COVID-19 протипоказанням до вакцинації?
Хоча легкі симптоми захворювання: лихоманка та або кашель, які можуть спостерігатися також під час COVID-19, не є обов’язковим протипоказанням до вакцинації, надзвичайно важливим є те, щоб кожен, у кого тест на COVID-19 виявився позитивним, залишався ізольованим відповідно до національних рекомендацій.
Це потрібно для того, щоб не допустити зараження інших і подальшого поширення вірусу SARS-CoV-2.
Нам сказали, що через COVID-19 слід залишатися вдома якомога більше. Чи слід відкласти щеплення моїй дитині до закінчення пандемії?
Ні.
Важливо продовжувати своєчасно вакцинувати вашу дитину, наскільки це можливо, навіть під час пандемії COVID-19.
Органи охорони здоров’я роблять все можливе, щоб служби імунізації продовжували працювати, оскільки імунізація є важливою частиною системи громадського здоров’я.
Крім того, максимально здоровий початок життя є невід’ємним правом вашої дитини.
У спільнотах, де введено фізичне дистанціювання, органи охорони здоров’я вживають заходів для зведення до мінімуму ризику передачі COVID-19 під час сесій імунізації, наприклад, шляхом скорочення часу очікування та виділення окремих зон в установі.
З огляду на необхідність, послуги імунізації можуть бути тимчасово припинені; в таких випадках надолуження імунізації буде запропоноване, як тільки установа повернеться до нормального функціонування
Чи здатні вакцини для планової імунізації захистити мою дитину або мене від зараження COVID-19?
На даний час немає доказів того, що вакцинація проти інших захворювань, таких як поліомієліт або туберкульоз, може запобігти зараженню COVID-19 або знизити тяжкість симптомів захворювання.
Переконавшись в тому, що ви і ваша дитина отримали всі планові щеплення, ви зможете захистити себе і свою дитину від інших інфекційних захворювань.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.