6 органів нашого тіла, без яких ми цілком могли б існувати — функції їх не до кінця зрозумілі

 

 

 

 

Виходячи з кабінету дантиста з роздутою щокою, ви в десятий, а то і в одинадцятий раз за день задаєтеся питанням: Чи правда, що зуб мудрості не бере участі в процесі жування, або це просто всесвітня змова стоматологів з метою збагачення за рахунок довірливих людей?

Ось шість органів в людському тілі, що дісталися нам у спадок від далеких предків, функції яких представляються вченим туманно, інформує Ukr.Media.

Чоловічі соски

Навіть батько теорії еволюції Дарвін толком не міг зрозуміти, навіщо чоловікам соски. Перші кілька тижнів всі ембріони розвиваються за жіночим типом і соски встигають з’явитися. З цього моменту ви можете розпоряджатися ними на свій розсуд.

Третя повіка

Мигальна перетинка, яка є у змій, курей, акул та інших кішок. З’явилася як засіб захисту від зовнішнього дрібного сміття. Рудимент цієї перетинки, третя повіка, є й у вас. Під красивою назвою “напівмісячна складка” вона тихо співіснує в куточку ока.

Зуби мудрості

Що означає “не хвилюйтеся, у вас там коріння загинається в щелепу, видалення займе всього дві години”? Еволюція несправедлива: зуби мудрості були потрібні нам, щоб жувати грубу їжу, сотні тисяч років тому, а тепер ми змушені терпіти цю неприємну процедуру.

Куприк

Потрібно визнати, що чутки про марність куприка дещо перебільшені. Нижня частина хребця, що складається з 4-5 зрощених рудиментарних хребців, насправді з’єднує м’язи, зв’язки і сухожилля з органами таза. Але “колишній хвіст” звучить, звичайно, куди цікавіше.

Мигдалини

Мигдалини — органи імунної системи, розташовані на задньому склепінні глотки. Мають звичку опухати та запалюватися при попаданні інфекції. Саме мигдалинам ми зобов’язані за появу такої хвороби, як ангіна. Якщо вбити інфекцію до кінця не вдасться, болі в горлі мають всі шанси стати хронічними. Як впоратися з проблемою, недвозначно підкаже отоларинголог.

Гайморова пазуха

Пазухи — заповнені повітрям порожнини в кістках черепа, які з’єднуються з порожниною носа. Пазух у нас багато, але для чого вони потрібні, точно ніхто не знає. Версій кілька, найпопулярніші — ніби пазухи відповідають за формування голосу і знижують вагу верхньої частини черепа. Якщо не долікувати грип або застуду, та з них, яка гайморова, може запалитися, тож почнеться гайморит. Тому, долікуйте грип або застуду до кінця.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь