Як не стати жертвою шахрая: найбільш розповсюджені схеми обману

 

 

 

 

 

На території області  відмічається тенденція зі збільшенням випадків шахрайств. Про це повідомляє Поліція Чернігівської області і застерігає жителів не довіряти незнайомцям, це може дорого коштувати.

Ось найбільш розповсюджені вигадані ситуації, якими шахраї ловлять на гачок довірливих громадян.

  • Ваш родич скоїв ДТП чи потрапив у поліцію.

 

Якщо незнайомець представляється поліцейським або лікарем та в телефонному режимі запевняє, що ваш родич потрапив у ДТП і терміново потребує грошей – зупиніться. Насамперед вам необхідно перевірити правдивість інформації. Подзвоніть безпосередньо до вказаного родича або на лінію 102!

 

  • Вашу банківську картку заблоковано

 

Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Ця інформація дасть йому можливість вкрасти ваші гроші з банківської картки. Тримайте цифри в таємниці від сторонніх очей.

 

  • Передплата товару чи послуги 

 

Не варто робити передоплату за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати товар у неперевіреного продавця. В протилежному випадку, після отримання грошей, шахрай перестане виходити на зв’язок із вами.

 

  • Вам пощастило виграти приз

 

Не вірте смс-повідомленням про виграш. Наступний крок шахраїв – вмовити вас сплатити так звану заставу за вигаданий приз.

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.