Палацовий комплекс у Качанівці відреставрують в рамках Національної програми

 

 

 

 

Днями на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура» Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цього року у програму Президента «Велике будівництво» увійшло 500 проєктів соціальної інфраструктури, із них – 20 об’єктів культурного спрямування.

 Культура – це абсолютно новий напрям у розвитку програми «Велике будівництво» і не менш важливий, ніж усі інші, – підкреслив  Олексій Чернишов у виступі.

До переліку об’єктів, які будуть відреставровані в рамках Національної програми включено Національний історико-культурний заповідник «Качанівка».

Це єдина садиба в Україні, що збереглась у своєму стильовому ансамблі, де головна будівля побудована у стилі неокласицизму і збережений автентичний інтер’єр. Національний історико-культурний заповідник популярний серед туристів з усієї України та іноземців, адже Качанівка – це унікальний об’єкт із 17 пам’ятками національного значення і є одним із туристичних магнітів Чернігівської області.

– Наразі палац в аварійному стані та потребує чималих капіталовкладень. Лише на розробку проєктно-кошторисної документації на його ремонт потрібно майже 5,6 млн грн. Також протиаварійних робіт потребує й альтанка Глінки. Раніше на їх проведення розробляли  кошторис  і вартість проєкту становила 4,5 млн, але зараз ця цифра потребує коригування, – повідомила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко. Також вона акцентувала на  необхідності надання додаткових послуг, таких як харчування, сувенірні крамниці, тощо. Передусім зазначила потребу встановлення платіжних терміналів і можливості безкоштовного доступу до Wi-Fi покриття.

За словами Міністра, реалізація таких проєктів сприятиме підвищенню культурного рівня наших громадян, а збереження та розвиток культурних об’єктів об’єднуватиме народ та покаже світові нашу систему культурних цінностей.

cg.gov.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.