Відповідно до вимог закону про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування, це – останнє заплановане підвищення в рамках чинної пенсійної реформи.

У 2027 році пройде останній етап підвищення вимоги до наявності стажу: потрібно буде мати не менше 35 років для того, щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років.

Зараз ця норма становить всього 28 років. “Але починаючи з 1 січня 2028-го, при наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку”, — йдеться в законі.

З 2028 року українці зможуть отримувати пенсію незалежно від віку, але при наявності необхідного мінімального стажу — 40 років.

Що цьому передувало

  • Група парламентаріїв на чолі з Головою Комітету з питань соціальної політики та ветеранів Галиною Третьяковою у 2020 році зареєструвала проект закону №3515, а на початку 2021 року уряд зареєстрував законопроект №5045.
  • Обидва документи відв’язують від прожиткового мінімуму багато видів виплат з бюджету, проте відрізняються підходами до того, як саме це варто робити.
  • Пенсії, обчислені залежно від зарплати та стажу, з 1 березня для 8 мільйонів українців виростуть на 11%, в середньому зростання складе 300 гривень.
  • 12 березня 2021 року глава Мінсоцполітики Марина Лазебна заявила про те, що сподівається, що законопроект, яким відв’яжуть соціальні виплати від рівня прожиткового мінімуму, приймуть найближчим часом – це дозволить збільшити рівень мінімальної пенсії до 3 500 гривень.