Сміттєпереробний завод: детальна інформація проєкту

 

 

 

 

Шановні мешканці Ніжинської міської об’єднаної територіальної громади!
Готуючись до обговорення інвестиційної пропозиції по рішенню про будівництво заводу з переробки відходів територіальної громади керівництво й експерти ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» вирішили завчасно оприлюднити детальну інформацію щодо проєкту.
Отже, ми команда з управління проектами в сфері альтернативної енергетики, які мають в своєму активі понад 20 років досвіду на ринку енергетики і понад 200 завершених проектів в сфері альтернативної та традиційної енергетики.
В Ніжинській міській об’єднаній територіальній громаді наша пропозиція передбачає використання технології, яка не є новою, бо пройшла довготривалу еволюцію на німецькому енергетичному ринку.
Завод приймає й переробляє весь обсяг відходів громади, в т.ч. відходи, що біологічно розкладаються, а саме:
– харчові та кулінарні відходи, що утворюються в домоволодіннях, на підприємствах громадського харчування, роздрібної торгівлі та переробки харчових продуктів;
– папір (газети, журнали, пакувальні матеріали), деревина, текстиль, шкіра;
– активний мул очисних споруд побутових і промислових стічних вод;
– садові й паркові відходи (опале листя, суха або скошена трава, стовбури, коріння і пні старих дерев, старі чагарники, насіння, шишки, хвоя, дерен, знятий у процесі ландшафтних робіт);
– с/г відходи рослинництва і тваринництва (стебла, листя, коріння і лушпиння, гній худоби, свиней, коней, послід пташиний, інше); – відходи лісової й деревообробної промисловості.
Для збирання відходів заводом буде закуплено відповідні контейнери для встановлення на території громади і техніка (цистерни й сміттєвози) для збору й транспортування відходів на сортувальну лінію заводу.
Завод складається з трьох цехів:
– комплекс з приймання, сортування і підготовки відходів, що розкладаються;
– біогазову електричну станцію; – цех з виробництва органічних добрив.
Базове підприємство такого типу успішно діє в м. Бад-Кестріц (Німеччина), там пройде навчання весь персонал заводу.
Готовою продукцією заводу будуть:
– теплова енергія;
– електрична енергія;
– органічні добрива;
– вторинна сировина.
Біологічна частина відходів йде на переробку (біомаса дезінфікується, щоб запобігти можливим виникненням патогенів), а відсортоване скло й метал відправляються на вторинну переробку.
Тверді рештки (будівельне сміття, бетон, цегла, гравій) подрібнюються й можуть використовуватися, як підсипка при ремонтуванні дорожнього покриття.
Пластик і поліетилен відбирається, подрібнюється, пресується й у такому вигляді в контейнерах чекає на періодичну подальшу переробку на окремий вид палива, який готова купувати німецька сторона.
Але можливих видів використання є декілька, скажімо, є технологія, де розплавлений пластик додають до бетону при виробництві бруківки, що робить її в рази міцнішою й подовжує строк використання покриття.
Утворені у визначених приміщеннях запахи очищаються хімічним, а далі біологічним способом.
Комплекс має три установки біофільтрації.
Залишок бродіння з біогазової установки через ультрафільтрацію й вакуумний випаровувач набуває вигляду концентрату твердого органічного добрива. На заводі також буде встановлена лінія для миття контейнерів.
Запроваджена термічна дезінфекція біомаси.
ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ:
– потреба у біомасі – 26,5 т на добу;
– встановлена електрична потужність 1,5 МВт на годину;
– побічна теплова потужність 1,72 Гкал на годину (можна поряд створити тепличне господарство або риборозвідник);
– річне виробництво органічних добрив 4016 т.
Для забезпечення стабільності роботи біогазової станції (переважно в осінньо-зимовий період) буде додаватися інша рослинна біомаса (силос, біоенергетичні культури). Частка участі громади в проекті 30% (окупність проекту 4 роки) = дохід громади від діяльності заводу складе близько 15 млн. грн. щороку. ЗЕМЛЮ під будівництво заводу територіальна ГРОМАДА НЕ ПРОДАЄ, а лише передає в довгострокову оренду, дохід від якої також залишається в місцевому бюджеті.
Спільна управляюча компанія буде зареєстрована в м. Ніжин, тому значна частина податків також поповнять місцевий бюджет.
Технологія цього комплексу розроблялася Німеччиною для внутрішнього енергетичного ринку з урахуванням дотримання усіх максимально жорстких екологічних норм.
В стічних водах заводу без доочищення можна розводити рибу, а в повітрі не буде відчуватися сторонніх запахів.
Натомість нині сміття з полігону забруднює ґрунтові води, які потрапляють до криниць.
Пластик і особливо поліетилен розноситься вітром по околицях. Проблему утилізації потрібно якісно й невідкладно вирішувати.
Ми віримо в те, що з втіленням нашого спільного з Ніжинською міською об’єднаною територіальною громадою проєкту, робимо перший крок до енергетичної незалежності і успішного соціально-економічного розвитку.
На додаткові питання готові дати відповідь експерти ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі».
Дякуємо за увагу.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.