Як зняти втому очей: сім дієвих способів

 

 

 

 

Якщо годинами дивитися в екран монітора, очі неминуче будуть втомлюватися, а зір — падати. Як дати відпочинок очам і тим самим подбати про їхнє здоров’я?

Здоров’я очей безпосередньо залежить від того, чи контролюємо ми навантаження на зір і чи даємо очам достатній відпочинок. Експерти пропонують скористатися простими, але ефективними способами зняти втому очей і знизити навантаження на зір.

1. Прикладіть теплий компрес
Покладіть на очі тканинну серветку, змочену в теплій воді, і тримайте 5-10 хвилин. Теплий компрес допоможе зволожити очі, полегшити біль, поліпшити кровообіг і зняти м’язові спазми.

2. Відрегулюйте освітлення і екрани пристроїв
Для різних завдань потрібні різні типи і рівні освітлення. Коли ви дивитеся телевізор, підтримуйте м’яке освітлення в кімнаті. Коли читаєте, джерело світла має знаходитися ззаду – світло повинне падати на сторінку, а не в очі. На цифрових екранах відрегулюйте яскравість і контрастність відповідно до рівня освітленості навколо вас. Налаштуйте монітор під свою позу: центр монітора повинен бути на 10-20 см нижче ваших очей. Відстань до екрану від очей повинна становити не менше 60 см.

3. Покладіть долоні на очі
Експерти пов’язують цю техніку з альтернативною терапією під назвою «Методика Бейтса». Прикрийте закриті очі долонями, не тиснучи на очні яблука. Це допоможе розслабити очі і зняти зорову напругу.

4. Використовуйте чайні пакетики
Чайні пакетики діють як розслаблюючий холодний компрес для очей. Заваріть ромашковий або звичайний чай, а чайні пакетики покладіть в чисту ємність в холодильник. Коли вони охолонуть, нанесіть їх на повіки – вони забезпечать заспокійливу дію і знімуть набряк.

5. Виконайте вправи для очей
Зняти втому очей і зміцнити очні м’язи допоможе гімнастика. Тримайте палець на відстані кількох сантиметрів від очей і зосередьтеся на ньому. Потім сфокусуйтеся на більшій відстані, а потім знову на пальці. Повторіть кілька разів. Закрийте очі, закотіть їх до стелі, потім опустіть вниз до підлоги. Не відкриваючи очей, проведіть очі вліво і вправо. Завершіть гімнастику частим морганням протягом 30 секунд. Погляд при цьому спрямований вперед.

6. Робіть перерви в роботі
Експерти попереджають: при роботі за комп’ютером слід регулярно робити паузи. Спробуйте скористатися правилом 20-20-20. Через кожні 20 хвилин робіть 20-секундний перерву, щоб дивитися на предмет, розташований приблизно в 20 кроках від вас. Ще одна порада: кожні 2 години давайте очам 15 хвилин відпочинку.

7. Подбайте про зволоження
Забезпечте зволоження повітря – купіть спеціальний пристрій і встановіть його поруч зі своїм робочим місцем. Регулярно використовуйте зволожуючі краплі, які знімають сухість і втому очей. Не хочете закапувати очі? Тоді намагайтеся хоча б моргати частіше. Зазвичай ми моргаємо 15 разів на хвилину. Але коли ми працюємо за комп’ютером, цей показник падає до 5-7 разів на хвилину, і виникає синдром «сухого ока», який веде до дискомфорту та зниження зору.

 

Джерело: wworld.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.