За тиждень на Чернігівщині викрито 41 порушення Правил рибальства

 

 

 

 

З 24 червня по 1 липня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 41 порушення Правил рибальства. Так, складено 11 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) 23 протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та два – за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено п’ять актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 17 кг риби та 33 од. сіток.

Всього у порушників вилучено 57 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 48 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 2 300 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 5 729 грн.

Для прикладу, 25 червня в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Новгород – Сіверського району на р. Десна поблизу с. Бирине викрито місцевого мешканця, який рибалив за допомогою сітки поріжної. В протизаконний спосіб порушник виловив 2 кг риби: карась сріблястий – 9 екз. та лин – 3 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 510 грн.

30 червня на озері поблизу с. Мале Устя Сосницької громади Корюківського району виявлено місцевого жителя з сіткою поріжною та 3 кг незаконно добутої риби: карась золотий (червонокнижний) – 5 екз., карась сріблястий – 4 екз. і по 1 екз. лина та щуки. Збитки склали 2 177 грн.

На порушників Правил рибальства складено протоколи про адміністративні правопорушення, які були направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуту рибу вилучено.

Нагадуємо, що 30 червня закінчилась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Рибалити дозволено на водоймах загального користування з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом.

Підводне полювання на риб дозволяється гарпунними рушницями без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів при наявності посвідчення підводного мисливця.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі загального значення та вивезення з водойми таких видів у таких кількостях: риби – 3 кг, раків – 30 екз., мотиля – 100 грамів.

Заборонено вилов риби занесеної до Червоної книги України: стерлядь прісноводна, мінога українська, ялець звичайний, рибець малий, марена дніпровська, карась золотий, минь річковий, йорж носар, бистрянка російська, підуст звичайний, в’язь звичайний тощо.

Забороняється лов водних біоресурсів менших за такі розміри: сом – від 70 см, судак – від 42 см, білий амур, товстолоб – від 40 см, сазан, щука – від 35 см, лящ – від 32 см, білизна – від 30 см, короп – від 25 см, головень, чехоня – від 24 см, синець – від 22 см, лин – від 20 см, плітка – від 18 см та рак – від 10 см.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.