Українських водіїв чекають рекордні штрафи за порушення ПДР: що варто знати

 

 

 

 

Нещодавно Верховна Рада схвалила нововведення, згідно з яким водії вантажівок будуть платити величезні штрафи за порушення обмежень.

Про це повідомляє «Твоя Машина».

Деякі дороги в Україні не пристосовані для великогабаритного транспорту. В результаті асфальтове покриття швидко зношується і приходить в непридатність. З іншого боку, водії вантажівок часто не звертають уваги на норми габаритів і ваги. А іноді відмовляються зважувати машину на спеціальних станціях. Відтепер депутати вирішили покарати за умисне порушення правил дорожнього руху.

Згідно із законом водії будуть зобов’язані не тільки зважувати свій автомобіль, але і платити величезні штрафи за локальні відмінності між вагою вантажівки і існуючими обмеженнями. Штраф за таке правопорушення може становити понад 50 тисяч гривень.

Депутати Європарламенту підтримали законопроект практично одноголосно. А тепер водіям великогабаритної техніки варто бути ще обережнішими. Водій, який відмовляється зупинятися на вимогу співробітника поліції, відмовляється дати дозвіл на зважування вантажівки, сплачує штраф у розмірі 51 тис. грн. Така ж сума передбачається за неправильно оплачений рахунок, в якому вказано занижену вагу відправлення.

Однак 51 тисяч гривень – це найвища ставка матеріального покарання. В цілому розмір штрафу залежить від ступеня вини водія. Наприклад, за порушення правила загальної ваги на 5-10% – всього 8,5 тис. грн. Перевищення ваги більш ніж на 10% – штраф у розмірі 17 тис. грн. Якщо перевищено більш ніж на 20%, розмір штрафу збільшується вдвічі. Однак в разі порушення правила обсягу вантажу на 30% і більше буде накладено штраф в розмірі 51 тис. грн. Важливо, щоб адміністративна відповідальність у разі такого порушення покладалася на фізичну або юридичну особу, яка фактично зареєструвало транспортний засіб.

 

mmr.net.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.