Рада заборонила продаж та доставку ліків неповнолітнім

 

 

 

 

Верховна рада у четвер, 15 липня, заборонила продаж лікарських засобів неповнолітнім. Народні депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт №5122.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Так, закон забороняє відпуск ліків, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом, малолітнім особам, а також доставку препаратів кінцевому споживачу – малолітній особі.

“Якщо у особи, яка здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або їх доставку кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, така особа повинна звернутися до покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік”, – вказано у законі.

У разі відмови покупця надати такий документ ліки такій особі не продадуть.

Також Верховна Рада має намір запровадити штрафи за реалізацію лікарських засобів дітям до 14 років. Відповідний законопроєкт № 5123-1 нардепи 2 червня ухвалили у першому читанні.

Поштовхом до таких заходів стали небезпечні дитячі челенджі з ковтанням великої кількості пігулок, через які взимку отруїлись дві школярки, одна з них загинула.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.