Нові райони на Чернігівщині: що не працює

 

 

 

 

17 липня 2020 року Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачала укрупнення районів. Реформу проводили, аби з одного боку скоротити кількість чиновників, з іншого – дати більше повноважень громадам.

Нові райони на Чернігівщині: що не працює

На Чернігівщині замість існуючих 22 районів, утворили п’ять: Новгород-Сіверський, Прилуцький, Ніжинський, Корюківський та Чернігівський.

В укрупнених районах, як і раніше, функціонують районні ради та районні державні адміністрації.

Одна з проблем – чітке розмежування повноважень райрад, громад та обласних центрів. Щоб ввести ці норми, потрібно вносити зміни в Конституцію. Проблема ж полягає в тому, що досі не прийняті нові редакції законів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації»

Наразі бюджетне законодавство не передбачає стабільних джерел поповнення районних бюджетів. Це призводить до того, що не працюють районні програми: програма територіальної оборони, надзвичайних ситуацій і пожежного забезпечення та інші.

Держава обіцяла, що не потрібно буде їздити у центр новоутвореного району за довідками. Наразі це виконується не у всіх громадах.

І це стосується не тільки довідок. До прикладу, державна служба, що опікується дітьми з неблагополучних сімей: на місцях залишилися працівники, які виконують роль контролю й звітності. З реальною проблемою, виходить, треба їхати в центр району.

«На рівні району ніхто не займається ані стратегічним плануванням, ані річним. Тобто, є щось на рівні громад, щось – на рівні області. Але (на рівні області) це, як правило, якісь точкові: великі інфраструктурні об’єкти. А от стратегія розвитку транспортного сполучення в районі, інвестиційного розвитку, пріоритетні напрямки розвитку – цим ніхто не займається», – каже голова Чернігівської райради Микола Силенко.

За законом, цим мають займатися райдержадміністрації. Утім вони вже отримали вказівки не проводити цю роботу.

Не завершено процес передачі громадам медичних закладів. Приміром, Козелецьку ЦРЛ і Козелецький ЦПМСД (поліклініку, – ред.) потрібно передати Козелецькій громаді. Проблема у тому, що Кіптівська та Остерська громада будуть частково їх спів фінансувати. А впливати на призначення керівника, на розподіл лікарів буде тільки Козелець зі своїми депутатами.

Джерело: Суспільне.Чернігів

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.