Коли жарко, головне — зберігати емоційний спокій

 

 

 

 

Коли жарко, головне — зберігати емоційний спокій, вважає Михайло Кривчук, магістр хореографії. Майже 14 років жив в Індії, де температура піднімалася до плюс 50 (!). Зараз мешкає в місті Семенівці.

— У кімнаті був протяг, але гаряче повітря обпалювало, — згадує Михайло Кривчук. — Зі спекою складніше боротися, ніж з холодом. У холод можна зігрітися. А від спеки навіть кондиціонер не завжди рятує. Треба менше нервувати, адже емоційне напруження діє згубно. Якщо спокійна обстановка, люди усміхаються, радіють, висока температура легше переноситься.

Менше давати фізичного навантаження, особливо вдень, — ділиться порадами. Працювати у ранкові та вечірні години. У Індії в спекотні періоди жінки мають право спати на роботі дві години. Пам’ятаю, в отелі гості сидять у черзі на поселення, а жіночий персонал пішов спати. Багато магазинів в Індії, як і в інших жарких країнах, працюють тільки вранці і ввечері. У спеку життя завмирає. І тільки близько заходу сонця відновлюється, t Більше вживати легкої їжі, — продовжує.» У нас їдять більше м’яса, жирного, більше п’ють спиртного. В Індії ж їжа переважно овочево-фруктова і спиртного мало. Постійно свіжі фрукти. Цитрусові охолоджують, розріджують кров. Так само як і кисломолочні продукти – вони теж охолоджують. Або рис — він не перевантажує організм.

Більшість продуктів з півдня добрі для слеки. Корисні для печінки. Адже спека згубно діє на серце і печініф, може її збільшити. У деяких країнах не серце, а печінка вважається головним органом. «Ти у мене в печінці сидиш», є такий вислів.

Кватирки відкривати вранці та ввечері, а якщо є можливість, на ніч, — нагадує. — Удень обов’язково закривати. Якщо рано вкладатися спати і рано вставати, то сонячні промені створять гарний настрій, дадуть енергію.

Хоча все індивідуально. Серед моїх знайомих є люди, у яких з’являється активність підчас спеки.

Тамара Кравченко, «ВісникЧ» №29 (1836) від 22 липня 2021

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.