В Україні змінили правила продажу алкоголю: деталі

 

 

 

 

У ресторані “Чорноморка” як завжди гамірно: численні компанії замовляють устриці, закуски і рибу, а до них – вино, ігристе, коктейлі та міцний алкоголь. “Нести напої стали довше, ніж раніше”, – обговорює велика компанія, яка хоче розпочати святкування закінчення трудового тижня.

З 1 жовтня ресторани й магазини повинні звітувати за кожну пляшку і вказувати дані її акцизної марки в чеку.

Чим це загрожує споживачам? OBOZREVATEL відповідає на головні питання.

Що змінилося з 1 жовтня?У червні Міністерство фінансів видало наказ № 329, в якому описані нові правила продажу алкоголю з 1 жовтня. Співробітники магазинів і ресторанів, продаючи будь-який алкоголь, повинні вносити в чек штрих-код товару і цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку – так званий акцизний код.

Якщо магазин повинен зазначати в чеку все спиртне, то ресторатори – кожну нову пляшку, яку відкривають. Наприклад, для коктейлю Aperol Spritz у ресторані в келих наливають ігристе з відкоркованої пляшки, і Aperol – з нової. У чеку потрібно вказати тільки нову, щойно відкриту пляшку Aperol. Вносити інформацію можна двома шляхами: відсканувати марку або внести дані вручну.

Навіщо потрібні нові правила?Держава бореться з тіньовим ринком алкоголю, який охоплює 30-50% продажів. Це мільярди гривень втрат у бюджеті. Фіскали розраховують, що неврахованого спиртного завозитимуть менше, оскільки його ніде буде продавати.

“З урахуванням того, що діджиталізація в Україні проходить винятково з метою зручності роботи податкової та інших фіскалів, то кожна операція, кожен чек передається в режимі онлайн у податкову. І якщо ви думаєте, що нічого не порушуєте і цього ніхто не помічає, то глибоко помиляєтеся”, – каже власник компанії “Вітіс Груп” Сергій Мазур.

Як це вплине на споживачів?Їм доведеться довше чекати, а цього гості ресторанів або покупці магазинів не люблять. Якщо ресторан великий і надходить багато замовлень, то дані щодо кожної пляшки потрібно вносити швидко, каже генеральний директор компанії “Ресторанний консалтинг” Ольга Насонова. Багато відвідувачів замовляють пляшку вина на двох-трьох або по кілька коктейлів на людину. І кожен напій потрібно вказати в чеку ще під час замовлення. Проблема в тому, що сканери поки працюють погано і вводити всі дані потрібно вручну. Нові правила не поширюються на продаж пива.

Чому це не працюватиме?Співвласниця відьма-бару “Лиса гора” Олеся Остафієва відразу згадала ексмера Леоніда Черновецького і його боротьбу з МАФами. “Коли він оголосив війну МАФам, їх у Києві налічувалося 6 тисяч, а на четвертому році війни їх було вже 13 тисяч. Нескінченна війна, в якій безсумнівно були свої переможці. Адже не так просто отримати дозвіл на новий МАФ, коли в місті ціла війна проти них. Але якось 7 тисяч дозволів за 4 роки з’явилося”, – каже вона.

Продавати алкоголь можна нелегально – перевірити це ніхто не зможе, розповідають опитані OBOZREVATEL ресторатори. Для цього досить просто не забивати напій у чек або вказувати його як сік, чай чи узвар. І ніхто не зможе це перевірити – споживачі не будуть скаржитися в податкову адміністрацію.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь