Оновлені платіжки за тепло: «подарунок» від держави до новорічних свят

 

 

 

 

Не встигли українські споживачі розібратися (а дехто й досі не розібрався), що таке розподіл та абонплата за газ, як держава вже приготувала для них черговий «сюрприз» — оновлені платіжки за тепло, які просто шокували. У них з’явилися абсолютно нові пункти — абонплата за тепло та гарячу воду і забезпечення доставки гарячої води.

Власне, такі рахунки — зовсім не новина. Введення абонплати за комунальні послуги передбачене Законом України №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері житлово-комунальних послуг», який набрав чинності ще 1 травня цього року. Однак тоді на нього мало хто звернув увагу. Тепер же споживачі забили на сполох.

Отож давайте розберемося, що ж входить у цю саму абонплату.

Все дуже просто: це витрати з обслуговування будинкових лічильників тепла і гарячої води (до речі, за це ми платили й раніше, тільки визначалося воно пунктом «внески»), а також витрати, пов’язані з розподілом та адмініструванням послуг.

Абонентські плати за тепло та гарячу воду будуть фіксованими, а ось плата за забезпечення доставки гарячої води різнитиметься, бо залежатиме від того, скільки цього ресурсу використали мешканці будинку у відповідному місяці минулого року, та від площі квартири. Іще одне нововведення — мінімальна частка споживання тепла. Якщо споживач має індивідуальний лічильник, але не передає його показань, передає показання, близькі до нуля, або ж взагалі відключив опалення в приміщенні, йому все одно доведеться платити мінімальний платіж, який якраз-таки і визначає мінімальна частка споживання тепла. Плюс платити абонплату за тепло та гарячу воду доведеться (здогадалися?) цілий рік, а не лише тоді, коли ви використовуєте цей ресурс. Тепловики кажуть: їхні підприємства мають утримувати мережі в належному стані постійно, а на це, звісно ж, потрібні кошти.

Мабуть, усіх споживачів цікавить одне питання: а чи можна відмовитися сплачувати цю абонплату?

Теоретично — так. Проте лише в одному випадку — коли від централізованого постачання гарячої води або опалення відмовиться весь будинок. Або ж якщо функцію обслуговування мереж візьме на себе ОСББ. Виходить, на практиці це нереально. Тож хочемо ми цього чи ні, а платити по-новому таки доведеться. Отакий ось «подарунок» від держави до новорічних свят.

gorod.cn.ua, «Гарт» №1 (3066) від 6 січня 2022, Катерина Дроздова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь