Ніжинка Людмила Новак збирає зимою не тільки опеньки

 

 

 

 

Незважаючи на календарну зиму і холод, ніжинці ходять у ліс по гриби і таки знаходять їх майже щодня.

— Я живу біля лісу в районі Гуньків. Без лісу не можу. Як є вільна хвилинка — збігаю туди. Багато хто не здогадується, що опеньки можна збирати і зимою. їх ще називають фламуліною, — пояснює Людмила Новак. — Це найпізніший вид грибів. Ростуть на листяних деревах і пнях, коли тепло і багато вологи. На вигляд яскраві, з помаранчевим або коричневим капелюшком. Сезон збору починається з кінця листопада і триває по березень включно. Цей вид опеньків навіть у найлютіші морози не псується, а просто уповільнює ріст. Була в лісі і вчора, 10 грудня. Снігу 20 сантиметрів, а гриби є.

— Що робите із зимових грибів?

— Смажу. Або салат роблю. Мої домашні люблять за рецептом, як корейська морква. Спеції, оцет — все, як на моркву, тільки замість неї гриби.

Мені зимові навіть добріші, ніж осінні. На смак, як звичайні опеньки. Трошки м’якші, солодкуваті. їх навіть сирими можна їсти.

— Що ще збираєте взимку?

— Їстівних грибів у лісі вистачає. Багато хто знає декілька видів грибів і думає, що лише їх можна збирати і тільки восени або влітку. Але це не так. Узимку теж є багато грибів. Коли викладаю фото в інтернет або ходжу з корзинкою грибів по снігу, багато людей кажуть, що я ненормальна.

Ростуть у лісі зараз і гриби гливи (російською — вешенка). Також збираю і аурикулярію вухоподібну. Деякі екземпляри за формою дуже нагадують людські вуха. Цей гриб росте круглий рік на мертвій деревині. Навіть зустрічала його у продажу в супермаркеті в сушеному вигляді. Аурикулярію і фламуліну масово вирощують у Китаї та Японії. А у нас про ці гриби майже ніхто не знає. І дивуються, що вони їстівні.

gorod.cn.ua, «ВісникЧ» №2 (1861) від 13 січня 2022, Ольга Самсоненко

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.