Ніжин — місто, де британська королева знайшла улюблену закуску, Пікассо — музу, а Гоголь — натхнення

 

 

 

 

Місто на Острі, що є другим за розміром в області, — важливий транспортний вузол, промисловий, культурний та духовний центр.
Ніжин має майже тисячолітню історію і прославився тим, що тут проходила козацька Чорна Рада і в одному із перших вишів у Російській імперії навчався М. Гоголь, а також поштовою станцією, Покровським ярмарком, хрусткими огірочками, які відправляли на стіл самій британській королеві, найбільшим в Україні скарбом римських монет і ще багато чим.

Історія

Археологічні знахідки свідчать, що територія Ніжина була заселена вже з ІХ століття, але перша письмова згадка про місто зустрічається в «Повісті временних літ» в 1078 році. За часів Київської Русі Ніжин (тоді він називався Уненіж та Нежатин) був укріпленим пунктом Чернігівського князівства.

Після зруйнування монголо-татарами місто знову почало розквітати за часів козаччини, коли йому надали Магдебурзьке право і сформували тут Ніжинський козацький полк. У середині 17 століття населення Ніжина було більшим, ніж у Чернігові й навіть Києві. Він став одним із найбільших торговельних центрів Лівобережжя. Тут проживало 8 національностей, зокрема, грецька громада становила майже третину всього населення міста й була найпівнічнішою й однією з найбільших у світі за межами Греції.

На початку ХІХ століття в Ніжині відкрили гімназію вищих наук князя Безбородька, що стала першим вищим навчальним закладом на Лівобережжі і зробила місто важливим освітнім та культурним осередком.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.