21-го лютого – Міжнародний день рідної мови

 

 

 

 

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей. Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.

За часів існування Російської й радянської імперій було ухвалено понад 200 різних указів і постанов, які всіляко принижували українську мову. Чого вартий лише Валуєвський указ!.. Утім, навіть зі здобуттям Україною незалежності вона так і не посіла належного їй місця в державі й суспільстві, хоча, попри всі труднощі та проблеми в цій царині, помітні зрушення сталися. Проте не в усіх регіонах…

У тимчасово окупованому Криму залишилася лише одна школа формально з українською мовою навчання до 9 класу. Це школа №20 у місті Феодосії. Раніше цей навчальний заклад було названо ім’ям Олени Теліги, а після окупації її перейменували. По суті української мови в Криму немає, тому що немає викладачів української мови та літератури.

Українські діти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей фактично позбавлені права на здобуття знань українською мовою. Ба більше, нам відомі факти переслідування за українську мову.

«А навіщо вам та українська мова? Навіщо вам ці проблеми й розмови з ФСБ? Тут,  українська вже не потрібна”. Так здебільшого говорять директори шкіл на окупованих Росією територіях.

Українці! Бережімо нашу мову! Адже, коли вмирає мова, вмирає нація. Пам’ятаймо про це. Долучаймося до міжнародного свята!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь