Робота підприємців Ніжина в умовах військового стану. Хто розуміє всю серйозність ситуації, а хто живе лише заради “ласого шматка”!?

 

 

 

 

Війна! Україна, Чернігівщина і Ніжин зокрема переживають досить важкі часи. Вже місяць ми протистоїмо підлим ворогам… І живемо та працюємо в досить складних умовах. Ми повинні згуртуватись і працювати, аби вистояти і перемогти!

Але, на жаль, не всі це розуміють, є  серед нас і ті, хто намагається в цих складних умовах «урвати як найбільший куш».  Такі суб’єкти господарювання, якось по-своєму сприймають ситуацію та державні розпорядження. Що до останніх, держава в цей складний час пішла на зустріч підприємцям. Так, в умовах воєнного стану Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 №303 було припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду і державного ринкового нагляду. Державний нагляд відтепер в Україні здійснюється задля стримання зростання цін на соціально значущу продукцію. Це гарантія її доступності для населення.

Протягом воєнного стану дозволено проводити позапланові  заходи, які допоможуть запобігти неконтрольованому зростанню цін. Рішення  що до проведення таких позапланових заходів приймається виконавчими органами місцевого самоврядування. У Ніжині щодня працюють робочі групи, які моніторять  ціни на соціально значущу продукцію у місцях та закладах роздрібної торгівлі. 

За даними моніторингу робочих груп ціни у місті на продукти харчування такі:

борошно пшеничне  1-го гатунку– від 28 до 36 грн за кг.

макаронні вироби – 55грн за кг.

крупа гречана  – у місті відсутня

крупа вівсяна – від 25 грн до 35 за кг

свинина – від 110 до 170 грн за кг

яловичина – 209 грн за кг

птиця (курятина) – від 98 до 110 грн за кг

молоко – від 34 до 39 грн за літр

сметана у місті відсутня

масло вершкове – від 230 до 244 грн за кг

яйця курячі – 45 грн за 10 шт

олія соняшникова – від 55 до 72 грн за літр

цукор кристалічний – від 32 до 45 грн за кг

капуста білокачанна – від 30 до 40 грн за кг

цибуля ріпчаста – від 29 до 40 грн за кг

морква – від 20 до 45 грн за кг

картопля – від 10 до 12 грн за кг

буряк – від 20 до 45 грн за кг.

Найвищі ціни на продукти було зафіксовано у магазині за адресою вул. Франка 66 Т (ФОП Бовкун), три види товарів на 23 березня: хліб – 21 грн, свинина – 165 грн за кг, і олія 74 грн за літр. 24 березня найвищі ціни на окремі товари зафіксовано по таких торгових точках. Найвища ціна на хліб у ФОП Євтушенко, магазин “На околиці” вул. Воздвиженська. Свинина – “Графський” 170 грн за кг. Молоко – 39 грн за літр магазин по Овдіївській 58 ФОП Євченко Д. Соняшникова олія найдорожча в магазинах “Женя” по вул. Липіврізька та “Продуктовий рай” на Амосова 90 та 94 грн за літр відповідно. Цукор найдорожчий у ФОП Топольська В.Л. по вул. Космонавтів 45 грн за кг. Овочі , а саме морква та буряк, найдорожчі по вул. Космонавтів у ФОП Козинець. З власниками вищеназваних торгівельних точок проведено роз’яснювальну роботу і вони попереджені про заборону підвищення цін на соціально зачущі товари. Також зроблено зауваження що відповідно до внесених змін до постанов КМУ від 9.12.20 №1236 граничний рівень торгівельної надбавки на товари, що мають істотну соціальну значущість, а саме: борошно пшеничне в/г, молоко пастеризоване 2,5%, хліб житньо-пшеничний, батон, олію рафіновану, яйця курячі та м’ясо птиці, а саме тушку і чверть торгівельна націнка не може бути вищою за 10%.

Дуже непроста ситуація із використанням платіжних терміналів. Нагадаємо, що міське керівництво неодноразово зверталось до підприємців з проханням поновити безготівковий розрахунок. Але, на жаль, питання так і залишається не вирішеним. Про проблеми з готівкою в місті відомо всім. Тому відновлення  роботи платіжних терміналів вкрай важливо. Велика подяка тим, хто відгукнувся на звернення міського керівництва та відновив роботу платіжних терміналів. Зокрема, на 23 березня безготівковий розрахунок був можливий у магазинах за адресою Овдіївська 58 та 127 та на оптовій базі «М’ясико».

Завершуючи, звертаємось до свідомості і совісті тих суб’єктів підприємниц ької діяльності, які проводять торгівлю промисловими товарами. Якщо ви думаєте, що згадана на початку постанова повністю “розв’язує” вам руки і “дає зелене світло” на підняття цін, то ви помиляєтесь. Закон ніколи не був однобоким. Тому, перед тим як підняти ціну на товар у три-чотири рази задумайтесь! Військовий стан може і забороняє певні види обмежень і контролю діяльності, але водночас він і дозволяє досить жорстко діяти в окремих випадках, особливо, якщо такі дії нестимуть наявну загрозу та матимуть значний негативний вплив на права, законні інтереси та життя і здоров’я мешканців нашої громади, а також, створюватимуть проблеми та загрожуватимуть  підірвати забезпечення безпеки держави та міста.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь