Зниклі та затримані росією активісти Чернігівщини

 

 

 

 

Євромайдан SOS звертає увагу на переслідування представників місцевого самоврядування, журналістів, релігійних діячів, волонтерів та громадських активістів, які відбувається на тимчасово окупованих після вторгнення росії у лютому 2022 року українських територіях.
Станом на 26 березня у список зниклих та затриманих росією активістів Чернігівщини:
– Тетяна Безлюдна, депутат селищної ради села Андріївка;
– Олексій Карцан, cтароста села Грем’яч Новгород-Сіверського району;
– Медведьов Олександр, голова Сновської ОТГ;
– Божко Григорій, бізнесмен, колишній депутат Чернігівської облради.

Ця інформація оприлюднена на сторінці facebook
Пошуковці звертають увагу, що у 2014 році росія вже проводила таку умисну політику з метою швидкого отримання контролю над українськими територіями. Тоді проросійські незаконні збройні формування фізично знищували чи видавлювали за межі регіону активних людей, які у мирний спосіб могли чинити опір окупації. Сьогодні росія повторює цю політику свідомо, бо не може втримати окуповані нею міста через активний спротив місцевого населення.

Євромайдан SOS нагадує, що в умовах міжнародного збройного конфлікту категорично заборонено затримання цивільних осіб відповідно до статей 34, 49 Конвенції про захист цивільного населення від 12.08.1949 року, статті 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12.08.1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1) від 08.06.1977 року.
До всього звільнені представники громадянського суспільства розказують про застосовані щодо них погрози, незаконне фізичне насильство та неналежні умови утримання, що порушує гарантії поводження із цивільними особами та утворюють склад воєнних злочинів.

У зв’язку із вищевикладеним Євромайдан SOS закликає:
1. представників громадянського суспільства України та інших країн долучитися до кампанії на захист людей, що лишилися сам-на-сам з окупантом, і для цього заповнити ось цю форму: https://forms.gle/enr5822SvPrJZC6Y7
2. людей, які стали свідками затримання людини або мають будь-яку іншу інформацію про переслідування на окупованих територіях, повідомити про це у формі: https://forms.gle/d9g8q51BikCE5pnN9
3. БДІПЛ ОБСЄ, Постійну раду ОБСЄ у Відні, Комісара Ради Європи з прав людини, моніторингових та конвенційних механізмів Ради Європи, географічних та тематичних мандатів ООН, Ради ООН з прав людини, Верховного комісара ООН за прав людини, Офісу ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA), Міжнародного комітету Червоного Хреста забезпечити міжнародну присутність на тимчасово окупованих після вторгнення росії у лютому 2022 року українських територіях та вчиняти активні дії для захисту представників громадянського суспільства від переслідувань.

format.cn.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь