Ніжинка Катерина Васечко своїми малюнками підкорила увесь український фейсбук

 

 

 

 

Її роботи-малюнки розлітаються тисячами репостів по соцмережах. Ось дівчинка, яка промовляє, що у неї на серці Ніжин, а ось скривавлена жінка у сорочці, чиї руки зв’язані мотузкою у російському триколорі, а тут – заплаканий хлопчик, який тримає кота, єдиного, хто у нього лишився, бо батьків він втратив у Маріуполі.

Ніжинська художниця, лялькарка, фотографиня та народна майстриня Катерина Васечко давно малює, а ще створює унікальні ляльки.

Про себе художниця розповідає – малює все своє життя і без цього не може. Пробувала займатися іншими справами – не вийшло, все одно притягло до малювання. А ще понад 10 років тому, після відвідин виставки авторської ляльки, почала створювати такі унікальні іграшки як портретні ляльки. Тож, тривалий час лялькарство було основним заробітком для майстрині, її роботи є у багатьох країнах світу – від Австралії до Іспанії. Географія настільки розлога, що Васечко вже перестала рахувати.

Художниця говорить, що одним із кращих релаксів для неї є створення картин на тему Ніжина. Своє рідне місто вона дуже любить і часто постить ніжинські світлини у себе в інстаграмі.

Останній зі своїх малюнків, який вона виклала у себе на сторінці у фейсбуці, художниця присвятила усім жертвам Бучанської різанини. 

– Коли я малювала цей малюнок у мене трусилися, у прямому розумінні, руки… У моїй голові не вкладалося як можна бути такими нелюдями, фашистами…Виявляється цьому всьому є одне позначення – росіяни…

   ***

ЦЕ Ж ТРЕБА МАТИ

САТАНИНСЬКИЙ НАМІР,

ЧАЇТЬ В СОБІ НЕВИЛІКОВНИЙ СКАЗ,

ЩОБ ТЯЖКО ТАК

ЗНУЩАТИСЯ НАД НАМИ,

ТА ЩЕ Й У ВСЬОМУ

ЗВИНУВАЧУВАТИ НАС!

          ***

Ліна Костенко

Роботи Катерини Васечко – такі яскраві, світлі, водночас, журливі та впізнавані – нині є одними з творчих візитівок Ніжина.

Час Чернігівський

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.