Саперам з розмінуванням допомагають роботи і дрони. Фото

 

 

 

 

Загалом, робота з розмінування та очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, саморобних вибухових пристроїв – це діяльність з ризиком для життя насамперед особового складу саперної справи.

Але ми ще раз нагадуємо і цивільним: наразі ворог використовує різні методи ведення війни. Серед них і мінування територій, предметів побуту та найстрашніше – тіл загиблих людей.

Будьте пильними та обережними! Не рухайте предмети, дивіться під ноги, а головне не заходьте до приміщень, які ще не перевірені відповідними спеціальними службами.

Зважаючи на ступінь забрудненості вибуховими небезпечними предметами, сапери Командування Сил підтримки Збройних Сил України постійно задіяні у процесі очищення нашої землі від цього смертоносного залізяччя.

– На сьогодні наша основна місія полягає в якнайшвидшому звільненні території визначених населених пунктів від різних видів саморобних вибухових пристроїв та інших вибухонебезпечних предметів, що лишила після себе армія російської федерації, – розповів начальник групи з розмінування Ігор. – В даній ситуації дуже актуальним є використання спеціальних пристроїв, які прискорюють процес та дають змогу захистити фахівців саперної справи від незворотних втрат. У переліку спецзасобів розмінування військових саперів зокрема квадрокоптери різного плану та призначення, а також відповідні роботизовані системи.

– Для забезпечення мобільності груп розмінування під час перевірки місцевості на наявність розтяжок, доцільніше використовувати квадрокоптери різного призначення, які дають провести розвідку місцевості та убезпечити особовий склад від будь-яких негативних наслідків процесу розмінування.

Хочеться наголосити, що особливо ефективними є мобільні квадрокоптери невеликих розмірів із функцією відеофіксації, які наразі просто незамінні для кожного саперного підрозділу та розвідки, – підсумував доцільність використання спеціальних засобів начальник групи. Досить дієвими для дистанційної роботи сапера є використання роботизованої системи, яка може проходити як в парі зі спеціалістом, так і самостійно.

Оператор цієї системи Микола наголосив, що основними функціями робота-сапера є виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів у важкодоступних місцях, приміщеннях, а також у випадках явної небезпеки для людини. #stoprussia

Джерело: Регіональне управління Сил ТрО “Північ” Збройних Сил України

cheline.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.