Світломаскування!!! Ніжинці не нехтуйте правилами!

 

 

 

 

Пройшло не так багато часу як наша Чернігівщина видихнула з полегшенням звільнившись від повномасштабного нашестя російських військ. І, як не прикро, багато хто сприйняв це як своєрідне “закінчення війни”. Але ж це не так! Війна продовжується і вона просто перейшла і іншу фазу.

За прогнозами військових експертів на Чернігівщині можлива і так звана “друга хвиля”. Найбільша загроза для нас на сьогодні з повітря! Ця загроза як показала практика стосується взагалі усієї України. Ми всі під ударом. Нещодавні події у Львові досить красномовно довели це.

Чому ж наш Ніжин в темну добу, в комендантську годину, “палає”, як новорічна ялинка?! Люди, ви що безсмертні? Світломаскування це не просто якась там примха військових! Це наша з вами безпека!

Далі подаємо інтерв’ю з військовим експертом Олегом Ждановим взяте з сайту fakty.com.ua для більш повного роз’яснення.

Чому необхідне світломаскування? Від чого воно допомагає вберегти?

– Якщо ви літали на літаку і колись дивилися в ілюмінатор, то ви могли чітко побачити, де є міста, де є поселення, а де немає.

Те ж саме стосується і пілотів бойових літаків. Коли вони летять на виконання бойового завдання, вони, крім координат цілі, орієнтуються на певні об’єкти, які можуть бачити.

Бомбардування та авіаційні нальоти росії в Україні відбуваються в основному вночі – починаючи з вечора і до ранку.

Тому світломаскування має для нас дуже велике значення. Щоб не давати додаткових орієнтирів для ворожої авіації.

Взагалі в усіх багатоквартирних будинках не має бути світла, чи якщо воно горітиме у кількох квартирах, це допустимо?

Будинок взагалі не має бути освітлений. Тобто вікон, в яких горить світло, взагалі не має бути.

Якщо люди хочуть ввечері вмикати світло, то потрібно використовувати лампи слабкої потужності й робити світломаскування на вікнах.

Тобто замаскувати власне вікно, щоб світло не виходило назовні, і тоді можете ним користуватися. Ось такою має бути логіка.

Звичайно, нині мають бути заходи, спрямовані на світломаскування, і їх потрібно використовувати.

Чим менше є світлових орієнтирів, тим складніше пілоту більш-менш точно скинути бомбу.

Чи достатньо просто зашторити вікна?

Якщо вони не пропускають світло, то так. Зазвичай у нас є тюль і штори, які не дають зазирнути у вікно з вулиці, але якщо ввечері подивитися на закрите так вікно, то можна все одно побачити, що світло проникає назовні.

Мають бути саме засоби світломаскування. Наприклад, дуже багато людей нині закривають вікна непрозорою плівкою або ж вивішують простирадла на вікна.

Звичайно, якщо придивитися, то можна побачити, що у квартирі горить світло, якась маленька щілинка все одно буде, але вікно не підсвічене. Тобто світло не вдасться вгледіти здалека.

Коли потрібно вимикати світло? Щойно стемніє?

Так, бажано вимикати світло одразу із настанням темряви. Або ж коли ми починаємо вмикати світло, то необхідно застосувати засоби світломаскування.

Це потрібно робити тому, що повітряна тривога може бути оголошена у будь-яку мить у нічний час. Для того, щоб ви могли швидко піднятися, увімкнути світло, одягнутися, вікно вже має бути закрите засобами світломаскування.

Тому режиму світломаскування потрібно дотримуватися на всій території нашої держави, навіть там, де бомби майже не падають. А на територіях поблизу місць ведення бойових дій це стане запорукою того, що ворожі пілоти не зможуть орієнтуватися на місцевості. А наш Ніжин не надто далеко від тих місць, де зараз ведуться запеклі бої! Давайте будемо пильними і обережними. Бережімо своє життя і не наражаймо на небезпеку тих, хто нас оточує!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram   

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.