Захисники Чернігівщини про війну

 

 

 

 

Рота Афганця: з перших днів повномасштабного вторгнення рф підрозділ захищав Чернігів та села на підступах до міста і не втратив жодного воїна, а сам командир знищив два ворожі танки.

Вони тримали оборону та палили окупантів в Лукашівці, поблизу Новоселівки, в Количівці, де було спалено колону рашистів. «Янгол-охоронець нас захистив, напевне. Бо з цього бою ми вийшли навіть без жодного «тьрохсотого». Розпочався бій по обіді і закінчився, коли було вже дуже-дуже темно. Це було 7 березня, це був найважчий бій», – пригадує командир роти старший лейтенант Григорій, який сам у тій битві отримав контузію. – «Був на стільки щільний мінометний обстріл, 80-х, 120-х (мм), з Градів, САУ. Розслабитися часу не було. Обстріли були і вдень, і вночі. Майже тиждень нас обстрілювали». Під вогонь потрапила сільська школа в Количівці. Там, у підвалі, за словами Григорія, ховалися мирні мешканці, діти, загалом близько 200 людей. Утім саме завдяки стійкій обороні військових вдалося втримати і позиції, і захистити мирних українців. За це командир вдячний кожному підлеглому солдату. «Була налагоджена співпраця з артилерією, яка гарно відпрацьовувала усі координати, що ми надавали. А здебільшого ми уражали рашистські танки з гранатометів на відстані 150-200 м», – розповідає військовий. – «Мені це не зручно казати, але особисто мною було підбито два ворожі танки Т-72».

Афганець пригадує, як ворог нагло пішов через центр села, коли мав би просуватися іншим шляхом. Водночас противник не дооцінив українських захисників та їх підготовку, які, опинившись прямо перед ворогом, прийняли бій. «Ми бачили, як вони рухалися зліва, справа, як вони вражають мирні будинки, і як вони розлітаються на друзки, один фундамент залишався», – пригадує офіцер

.Командир роти Григорій позивний Афганець отримав не просто так. Для нього війна в Україні – не перша. Свого часу він вже пройшов бойові дії в Афганістані, навички звідки і стали в нагоді сьогодні. У мирному житті працював в чернігівському університеті на посаді товарознавця. Був підприємцем та мав власний ресторан «Ангел». «Військові на те і військові, щоб готуватися до війни. А мирні мешканці навіть у страшному сні не могли уявити, що може бути така війна. Німецькі загарбники приходили – такого не робили, як творили рашисти», – ділиться командир. – «Ми свою країну, свою державу, свої сім’ї, дітей будемо захищати до останнього. Я упевнений, що цю війну ми виграємо».

#історії_героїв

#захисникиукраїни

#ок_північ

#Чернігів

Оперативне командування “Північ” / Operational Command “North”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.