Ніжин відмовляється від пошановування всього російського. Коротко про перше засідання робочої групи

 

 

 

 

26 квітня відбулось перше засідання робочої групи що працюватиме над перейменуванням вулиць Ніжина.

Цього разу нові імена отримають близько 50 вулиць. Причина такого масового “оновлення” – війна з росією, яка стала основним поштовхом до деросифікації.

До зміни назв підходитимуть за декількома принципами. По-перше відмова від усього пов’язаного з росією. На скільки вони нам “брати”, росіяни вже показали і тому логічно, що ми сьогодні відмовляємось “вшановувати” і “увіковічнювати” пам’ять про їх видатних діячів різних напрямків. Слід зазначити, що така відмова буде досить корисною, адже це, в деякій мірі, позбавить російську армію головного їх “прикриття”, яке вони називають “визвольною місією”. Сьогодні вони несуть “руський мір” шанувальникам Пушкіна, Лермонтова, Пржевальського, Толстого і т.д. Якщо ж ніяких згадок про росію, про їх імперію у нас не буде, то і нести “мір” буде, якось не логічно. Всі маски буде знято.

По-друге ми сьогодні будуємо нову Україну, країну для наших дітей, вільну і власне нашу, яка народжується сьогоді з крові і сліз. Наші діти повинні знати свою історію, своїх культурних діячів, наших українських вчених, наших героїв. Майбутнє нерозривно пов’язано з минулим.

Слід зазначити, що під час засідання робочої групи було запропоновано в Ніжині у назвах відштовхуватись від історичних назв, а також використовувати восновному тих видатних діячів тієї чи іншої галузі, чиє життя, якимось чином пов’язане з Ніжином.

Також обговорювалось питання, що стосувалось назв на честь загиблих героїв сьогоднішньої війни України з росією. Це питання досить важке і поки воно залишається відкритим.

Слід зазначити, що робоча група працює над пропозиціями. Остаточне рішення що до кожної назви прийматиметься після громадського обговорення і остаточного вивчення питання депутатами міської ради.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.