Хотіла отримати допомогу, а натрапила на шахраїв: з карти зникло більше 60 тисяч

 

 

 

 

Днями жертвою аферистів стала 39-річна мешканка Чернігова.

В Інтернеті вона побачила інформацію про державну програму «єПідтримка», за якою українцям передбачена грошова допомога в розмірі 6 500 гривень, і вирішила подати заявку.

Не розібравшись, що прийом заявок завершився ше 31 березня жінка зайшла на перший-ліпший сайт (який виявився підробкою) і зареєструвалася. Потім, слідуючи інструкціям, перейшла в один із телеграм-каналів, ввела номер своєї банківської картки і персональні дані. Після чого стала очікувати на виплату. Довгоочікуване СМС-повідомлення ніяк не надходило, тож за кілька днів чернігівка сама вирішила перевірити рахунок. Побачене шокувало. Виявилося, що хтось зняв з її кредитки 60 тисяч 203 гривні.

Ця шахрайська схема нині дуже популярна.

Аферисти створили десятки Фейкових вебресурсів. замаскованих під сайти уряду України чи міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та інших), що надають грошову допомогу. Виглядають вони, як оригінальні. Відрізняються здебільшого тільки доменом (адресою сайта). І часто всього лише кількома символами.

Це зроблено навмисно, щоб помітити фальшивку було непросто. Отримавши секретні паролі, зловмисники вмить обчищають банківські рахунки українців. Масштаби при цьому вражають.

Так, у Києві минулого тижня кіберполіція затримала групу шахраїв, які видурили в людей більш ніж 100 мільйонів гривень. їхніми жертвами стали 5 тисяч наших співвітчизників. І це результат роботи однієї групи. А по всій країні таких десятки. Тож будьте обережні і ретельно перевіряйте сайти, перш ніж вказувати на них будь-які персональні дані.

Джерело: газета «Гарт» від 07.07.2022, Олексій Прищепа

gorod.cn.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.