Свято Петра і Павла 2022: дата, традиції і заборони

 

 

 

 

Петро і Павло – первоверховні апостоли, які були відданими учнями Христа і прийняли мученицьку кончину в I столітті нашої ери.

Ким були апостоли Петро і Павло – історія

Симон (так звали апостола Петра при народженні) походив з простої бідної сім’ї і був рибалкою. Одного разу брат Андрій познайомив Симона з Ісусом, який нарік його Петром, що означає “скеля”. Апостол Петро став наступником Христа і учасником багатьох важливих подій, описаних в Євангеліє – був разом з Христом в Гефсиманському саду, відрікався від Христа, але отримав прощення, після Воскресіння подорожував по світу, щоб розповісти людям про цю подію.

Савл (майбутній апостол Павло), навпаки, відомий, як затятий гонитель християн і людина, що мала знатне походження. Одного разу йому з’явився Спаситель і запитав, за що Савл жене його. Після цього язичник прийняв таїнство хрещення з ім’ям Павло і став проповідувати християнство.

Апостоли Петро і Павло вважаються одними з найбільш значущих святих і послідовників Христа, тому їх пам’ять вшановується християнами в усьому світі.

Що означає свято Петра і Павла – дата і традиції

День пам’яті апостолів Петра і Павла – неперехідне свято, щороку воно відзначається в одну і ту ж дату – 12 липня. Цього року його зустрінуть відразу після того, як закінчиться Петрів піст. 

Православні віруючі в цей день ходять до церкви і ставлять свічки за здоров’я рідних, а також просять Петра і Павла про заступництво, про захист від темних сил і про зцілення хвороб. Після повернення з храму люди готують пишний стіл, на якому обов’язково повинні бути присутніми риба і овочі. Після застілля страви прибирати не можна – ввечері на трапезу приходять померлі родичі

У народних повір’ях день Петра і Павла відкривав низку весіль – вважалося, що люди, які побралися в період з 12 липня до 5 серпня, проживуть довге і щасливе спільне життя. Народна приказка “Петро і Павло час збавив” – вона означає, що з 12 липня літні дні йдуть на спад і стають коротшими. Зате саме з цієї дати відкривається сезон у рибалок – чоловіки, які люблять ходити на риболовлю, повинні помолитися святим про багатий улов.

День пам’яті Петра і Павла – що не можна робити

У день Петра і Павла не можна:

  • важко працювати фізично і по дому;
  • пліткувати і лихословити;
  • займатися рукоділлям.

За матеріалами unian.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на   наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.