Ніжинська молодь доторкнулася до самобутньої культури нашого міста… Фото

 

 

 

 

4 серпня – день, коли Ніжин вшановує геній неповторної Марії Заньковецької та, водночас, 4 день проекту Молодіжної ради Ніжинської територіальної громади «НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ ГУРТУЄ МОЛОДЬ».

Сьогодні активна ніжинська молодь зібралася, щоб чи не вперше дізнатися про людей, на плечах яких тримається фундамент Ніжина як центру традиційних українських народних ремесел та української культури загалом.

Мова йде про народних майстрів, які, продовжуючи працю та прославляючи таланти  своїх прадідів, присвятили своє життя служінню українській культурі, звичаям та автентиці.

Провідником у світ ніжинських народних майстрів виступила Світлана СТАРОСТЕНКО – керівник гуртків Ніжинської станції юних техніків, народний майстер образотворчого та прикладного мистецтва м. Ніжина з доповіддю «Народні майстри як зберігачі самобутньої культури Ніжина».

Ніжинських народних майстрів кожен з нас не раз бачив на уздовж вулиці Гоголівської, де вони представляють створені ними вироби зацікавленому загалу. Народні майстри є обов’язковими учасниками традиційної ніжинської Покровської ярмарки, на якій вони завжди репрезентують ніжинську самобутність, гостинність та різноплановість. Саме вироби народних майстрів переміщують нас у XVII – ХІХ століття, час, коли Ніжин був величезним і квітучим ремісничим містом.

Зразки робіт ніжинських народних майстрів є візитівкою, якою Ніжин вітається з міжнародною спільнотою за кордоном. Польща, Литва, Іспанія, Греція, США та ряд інших країн вже мали змогу бачити вироби ніжинських талантів. Вироби з дерева (Григорій Василенко, Сергій Святний), гончарство (Іван Кедун), лозоплетіння (родина Старостенків), петриківський розпис (Світлана Старостенко), іконопис (Валерій Ісаєнко) є лишень невеликою частинкою всесвіту цих майстрів. Вони як пращури, які володіють старими мовами та призабутими знаннями, є носіями коду українства, що наближає нас до Перемоги та процвітання.

Стежте за нашими повідомленнями та долучайтеся до наступних заходів проекту «НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ ГУРТУЄ МОЛОДЬ» Молодіжної ради Ніжинської територіальної громади.

СЛАВА УКРАЇНІ!

За інформацією Молодіжної ради Ніжинської територіальної громади

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.