«Вишивана моя Україна»: у Ніжині проходить унікальна виставка. Фото

 

 

 

 

Із 23 серпня у Ніжинському краєзнавчому музеї ім. І. Спаського проходить виставка «Вишивана моя Україна»: поєднання приватної колекції рушників Віталія Сірика та ікон Олександра Кошеля.

Повідомляє Нежатин.

«Виставка складається з двох частин, перша – у художньому відділі, де представлені експонати із мистецькою та живописною складовою; друга – у природничому, рушники з рослинним орнаментом – рослина як символ України, яка буде функціонувати з понеділка, 29 серпня» –  зазначає Тетяна Брязкало, виконувачка обов’язків директора музею.

У збірці рушників унікальні роботи від початку 20 століття виконані у різних техніках. Серед яких «кролевці», відомі своїм орнаментом, їх назва пішла від міста Кролевець, що вважається центром поліського ткацького мистецтва. Кролевецькій вишивці притаманні червоні та білі кольори.

Представлений живопис – це авторська презентація, яка налічує 14 ікон в стилі української неоготики, найбільш шанованих Святих.

 «Задум виставки започатковано з жовтня минулого року, а планували відкрити до дня міста, в травні, але події 24 лютого змусили внести корективи у графік» – говорить адміністрація музею.

Показ робіт «Вишивана моя Україна» відкритий для відвідувачів з понеділка по п’ятницю і буде діяти до листопада.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь