Незвичайне СТО

 

 

 

 

У Носівці на будівлі СТО  незвичайний інтер’єр –  виставка  картин. Тут  колоритно красуються  близько 50 професійно реставрованих, старовинних картин. З самого верху  вишитий хрестиком  Кобзар  – Тарас Шевченко, над ним майорить прапор України,   а вниз, по   фасаду будівлі ніби в картинній галереї, розміщені  неймовірно красиві різні художні шедеври: вишиті хрестиком та гладдю, намальовані та фото роботи. На подвір`ї  відчувається  особлива аура.  Такі  знайомі з дитинства персонажі, адже колись в кожній хаті стіни були прикрашенні саме такими картинами. І тут ми побачили знайомі до болю художні витвори. Поруч невелика альтанка, яка виготовлена з дерева та оздоблена різноманітним різьбленням, в середині на стінах картини 1952 року. На даху красується величезний, дерев`яний орел з розправленими крилами, вирізаний вмілими руками господаря.  Немов  живий – здається так і кинеться зараз з висоти, вполювавши здобич.

Власник шиномонтажу і творчий господар Сергій Жигун розповів нам, про  своє захоплення.

– Зараз купляють хати і в кожній картини і вишиті і намальовані, я давно почав збирати, люди знають і несуть мені. Я їх реставрую, роблю дерев`яні рамки, вирізаю скло і потім вивішую на фасаді своєї майстерні з шино монтажу. В мене їх багато, ви тут бачите невелику частину всієї колекції, до того ж вона періодично поповнюється,  і тут близько 60 картин, вони і з Носівки і навколишніх сіл.  Одна з найважчих технік, це вишивка гладдю, адже спочатку треба намалювати, а потім правильно вишити. Малювали і вишивали раніше на простирадлах, така  картина є в мене, на ній майстерно вишиті качки. Так вишивають із сотні одна людина. На жаль, автора не знаю, люди привозять і часто самі не знают, хто її вишив чи намалював.

– Зараз, ні до чого «руки не лежать», клята війна. В мене їх там ще штук 50 є, але нехай, колись… після війни можливо. Треба робити дерев`яні рамки, вирізати скло, роботи багато з ними.

– В  під`їзді, де я живу, зробив краще, ніж тут, ніби експозиція у музеї, то треба побачити своїми очима.

І дійсно таку красу треба побачити, адже це результат творчої,  кропіткої праці, до того ж гарне дизайнерське рішення, щодо інтер’єру будівлі. А ще – подорож у минуле. І найголовніше –  збереження давніх традицій українського народу, популяризація звичаїв побуту, які міцно вкоренились в культурі і не втрачають своєї актуальності і в сучасному світі.

Марина Ігнатенко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь