“Поліська веселка” – історія колективу

 

 

 

 

Ансамбль «Поліська веселка» хоче познайомити з історією свого колективу та видатними особистостями, які зробили значний внесок у розвиток хореографічного мистецтва в Ніжині. Про це вони написали на своїй сторінці в Фейсбук.

Ансамбль танцю «Поліська веселка» з часу свого заснування, а це був 1954 рік!, став символом культурного життя Ніжина та і всього Полісся.

Першою професійною хореографинею міста стала Ольга Олександрівна Ревун, яка розпочала свою діяльність у 1955 році. Саме вона заснувала ансамбль народного танцю «Поліська веселка» при міському Будинку культури, що стало важливим етапом у розвитку хореографії Ніжина. Ольга Олександрівна керувала ансамблем 11 років, і за цей час створила близько 50 танцювальних номерів. Одними з найкращих є: велична композиція, яка створена на місцевому матеріалі, і яка стала невід’ємною частиною культурної спадщини міста Ніжина” “Ніжинські огірочки”
Завдяки невтомній праці Ольги Олександрівни та відданості мистецтву в місті почали розвиватися різні танцювальні напрямки, а її учні продовжили справу наставниці.

Серед них — подружжя Анатолій та Людмила Боригіни, Любов і Віктор Скрипники, Тетяна Проніна, Людмила Бородуліна, Микола Марченко, Марія Ляпіна, Валерій Кирилюк, а також заслужений працівник культури України Галина Тимошенко.

В різні роки колективом керували такі видатні діячі як  Хрипунов Анатолій Іванович (1962-1963), Доренко Василь Григорович (1966 р.), Яковлєв Валентин Васильович (1968 р.), Скрипник Віктор Васильович та Марченко Микола Володимирович (1974-1978 рр). До речі, Микола Марченко, він же викладач хореографічних дисциплін училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької,  був 6 років солістом ансамблю.

Також балетмейстерами були Козирєв Микола Володимирович, Хондога Тамара Сергіївна (1989 по 1994 рр), теж в минулому учасниця ансамблю. Тоді колектив виконував танці у супроводі ансамблю народної музики під керівництвом Миколи Хондогого.

В різні часи в ансамблі були неймовірно талановиті артисти. Це і: Глазирина Тамара, Давидов Геннадій, Моргунова Світлана, Ногинова Ольга, Гатунов Олександр, Нешко Володимир, Дем’яненко Тетяна, Ярослав Любов, Савченко-Бєльская Ганна, Макарова Наталія, Рабинович Алла, Римма Олександр, Подзаволовський Віталій, Балашова Тамара, Чурсинова Людмила, Хушко Ніна, Рева Антоніна, Сусарєва Світлана, Сусарєв Анатолій, Літвінцов Анатолій, Дворнік Григорій, Свистельников Микола, Федоренко Людмила, Свистельникова Галина, Островий Вадим та Тамара! Це люди, які були звичайними викладачами, учнями старших класів шкіл міста, робітники та службовці тодішньої Ніжинської фабрики художньої вишивки , Механічного заводу.

А от лікар-стоматолог Костянтин Жайворонок, Анна Сергієнко, Олександра Малюга, Анна Покрасьон, Наталія Федоряко – відкрили сторінку степістів у ансамблі, навіть створивши незабутнє тріо степістів, яке ми знаємо як «Тріо Костянтина».  Костя Жайворонок ще з 1977 року був солістом ансамблю, де любов до степу привив тодішній керівник Анатолій Боригнін.  Вони завойовували серця тисячі прихильників своїми захоплюючими виступами на сценах у Будапешті, Ризі, Києві, Севастополі, Москві. Виступали на різноманітних площадках, навіть на кораблі «Донбас» Українського Чорноморського Флоту, в Чернігівському турі-шоу “Україна має талант”, де вражали глядачів своїм неперевершеним талантом відбивати чечітку. На сьогодні Костянтин Жайворонок та Анна Покрасьон перебувають у Польщі, Анна Сергієнко у Франції.

Сьогодні ансамбль «Поліська веселка» теж має талановитого керівника Лесю Михайлівну Фінь. Її теплість, професіоналізм та любов до мистецтва роблять її надзвичайним лідером та вчителем для всіх вихованців. Вона з 5 років живе танцем. Перший її танок відбувся у хореографічній школі, назва якого була  «Курчата», і ставив його Олександр Миколайович Пархоменко, молодий хореограф, який щойно почав викладати у хореографічній школі. … Саме він привив любов до танцю Лесі Фінь, яка очолила ансамбль у 2010 році.

Завдяки цим людям та їхнім послідовникам у культурному середовищі Ніжина на межі століть були створені умови для розвитку різноманітних форм хореографічного виконавства: для дітей, дорослих, аматорів і професіоналів.

Протягом багатьох десятиліть ансамбль “Поліська веселка” продовжує тішити своїх глядачів не лише вражаючими виставами, але й непереможним духом та незгасною любов’ю до мистецтва танцю.

Джерело: Ніжинський міський будинок культури, НААТ ” Поліська веселка”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь